V Jabloňově havaroval dětský vláček! Šest zraněných, na místo letěl vrtulník

V Jabloňově havaroval dětský vláček! Zranilo se šest lidí, na místo letěl vrtulník (ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
26. 5. 2019
18:16

Čtyři děti a dva dospělí se v neděli po 16:00 lehce zranili při nehodě zábavního dětského vláčku v Jabloňově na Žďársku u Velkého Meziříčí. U nehody zasahovali záchranáři včetně vrtulníku.

Nehoda se stala v areálu zemědělského družstva na traktorové slavnosti. „Podle prvotních informací se převrátil poslední vagon vláčku. Teprve prověřujeme, co se tam stalo, v místě měla být společensko-kulturní akce, traktorová slavnost. Zranění nejsou život ohrožující,“ řekla Čírtková.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku leteckých záchranářů. Případem se budou zabývat policisté, kteří na místě začali vyšetřovat okolnosti nehody. „Zranili se čtyři děti a dva dospělí. Ošetřili jsme šest lidí, utrpěli všichni lehčí zranění, byli převezeni na další ošetření," řekla Filová.

Podobná nehoda se stala na Vysočině v polovině července 2018. Turistický vláček srazil a smrtelně zranil pětiletého chlapce v areálu Šiklova mlýna u Zvole nad Pernštejnem na Žďársku. Provozovatelé potom zvýšili zabezpečení jednotlivých vagonků.

mislivec ( 26. května 2019 20:31 )

Pět minut jsem se tlemyl jak hovado, když si představim ten šinkanzen co boural

Monikay ( 26. května 2019 19:30 )

a jejej už zase začíná sezóna

Pohybovenadany ( 26. května 2019 19:01 )

Co takhle širší rozvod kol ? Pro větší stabilitu . Obyčejně je řidí nějaký důchodce s polovičním úvazkem .

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud