Cestující Ryanair nechali 9 hodin v rozpáleném letadle: Vodu jim prodávali!

Aktualizováno -
29. září 2019
11:42
Autor: chal - 
29. září 2019
10:31

Nízkonákladová aerolinka Ryanair čelí silné kritice pasažérů, kteří si stěžují na špatné zacházení ze strany aerolinky. Cestující letu z Kanárských ostrovů do Edinburghu strávili neuvěřitelných 9 hodin v rozpáleném letadle bez pití!

Dovolená na Kanárských ostrovech skončila, a tak logicky následoval návrat domů. Pro cestující mířící letadlem společnosti Ryanair do Edinburghu se cesta domů stala martyriem.

V letadle totiž kvůli komplikacím strávili mnohem víc času, než původně měli, navíc v naprosto šílených podmínkách. Letadlo mělo odletět v pátek před polednem. Ve Skotksu přistálo až před půlnocí po neuvěřitelných 12 hodinách!

Potíže nastaly už při odletu z letiště v Lanzarote. Vzhledem k údajně nepříznivému počasí musel pilot odlet odložit. Jenže cestující už byli na palubě. Dovolenkáři se tak pět hodin pekli na palubě letadla stojícího na rozpáleném asfaltu. Venku bylo přes třicet stupňů, do plechů letadla se opíralo slunce.

„Paní, která seděla vedle mě, asi po třech hodinách požádala o pití zdarma. Letuška to ale zamítla, prý pro to neměla oprávnění,“ sdělil listu Mirror jeden z pasažérů letadla John Rafferty. „Pak aspoň začali prodávat nealkoholické nápoje za tři eura (78 korun) a panini za pět a půl eura (142 korun),“ doplnil John.

Stroj pak konečně opustil letiště v Lanzarote, ale protože posádka pracovala už moc dlouho v kuse, musela si udělat povinnou přestávku. Letadlo tedy přistálo ve francouzském Bordeaux.

Teprve tam se stewardům pasažérů zželelo a začali rozdávat vodu zdarma. Po dlouhých devíti hodinách strávených v letadle! „Chápu, že se podobné věci občas stávají, ale oni to prostě řešili mizerně,“ uzavřel John Rafferty.

Nepříjemný zážitek má za sebou i další cestující Julie McCannová. „Prosili jsme o vodu, ale oni ji jen prodávali. Hodně lidí si pití a jídlo nakoupilo. Seděli jsme tam hodiny a hodiny, měli jsme hlad a žízeň,“ popsala Julie Mirroru.

V Edinburghu přišla pomyslná třešinka na dortu - cestující totiž čekali na zavazadla dalších 45 minut. „Ryanair se upřímně omlouvá pasažérům za zpoždění, ke kterému nedošlo naší vinou,“ sdělil mluvčí aerolinek.

Administrator ( 30. září 2019 05:22 )

blecktajp ( 29. září 2019 19:05 )

Ne, ze by se tu nenasli hlupaci a dusevni mrzaci, ale ty hrave prekonavas vsechny.

bizan ( 29. září 2019 18:07 )

Oxygene ty jsi takovej duševní mrzak. Prisprostla arogantní tupá nána. Tak prostě někdo ty many neměl. Dát těm lidem napít vody je snad základní věc slušnosti.

Wells ( 29. září 2019 17:14 )

Tak seďte doma jako za komunistů a je to.

oxygene.p ( 29. září 2019 15:19 )

Nestydím se , vůbec. Za co? Vždycky mám v letadle nějaký drobný a bankovky. Není to vůbec o plné peněžence. Prostě se s tímto musí počítat a je jedno , že zpoždění nezavinili cestující. V Regiojetu v autobuse se taky voda prodává a nevšimnul jsem si , že když to nedávno mělo z Paříže 12 hod. zpoždění , že by se dávala voda zadarmo. Lidi si ji normálně kupovali u stewardky a představte si , fungovalo to. Vy evidentně budete patřit do skupiny lidí , kteří chtěji co nevíc zadarmo a ze všeho co nejvíc vytřískat. Takovej trošku nenažranej haj.zl.ík.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud