Personál letiště uzamkl na schodech desítky pasažérů! Letadlo odstartovalo bez nich

Personál letiště v Edinburghu cestující zamkl v prostoru schodiště.
Autor: rc - 
4. září 2019
16:58

Letadlo společnosti Ryanair odletělo ze skotského Edinburghu do polského Krakova bez pětatřiceti cestujících! Početná skupina zůstala uvězněna v schodišťové šachtě neuvěřitelnou hodinu, aniž by jim někdo pomohl. Ven se nakonec dostali díky jednomu z pasažérů, kterému se povedlo otevřít únikový východ.

Celkem 179 cestujících si koupilo letenky ze skotského Edinburghu do polského Krakova. Ovšem do letadla Boeing 737 společnosti Ryanair jich podle informací britského deníku Daily Mirror nastoupilo jen 144. Přestože všichni cestující se řádně odbavili, pětatřicet z nich personál omylem uzamkl na schodech nástupní brány. Než se jim podařilo vysvobodit, jejich letadlo už bylo na cestě do Polska. 

Šokovaní cestující zůstali ve stísněném prostoru neuvěřitelnou hodinu, aniž by si někdo všiml, že je něco v nepořádku. Jedním z cestujících byl i Mark Henderson s manželkou Carou. Dvojice v sobotu slavila svatbu a do Krakova jela na krátké líbánky. Ovšem ty jim kvůli incidentu na letišti nezačaly zrovna nejlépe. „Lidé byli frustrovaní kvůli zpoždění a jeden z cestujících se podíval na internet a zjistil, že letadlo už odletělo. Byli jsme v šoku, protože neexistovala žádná možnost, že by personál nevěděl, že nejsme na palubě,“ řekl Henderson, který pracuje jako osobní trenér.

Cestující  nakonec vysvobodil Nicolas Vasquez, který v Edinburghu pracuje jako IT pracovník. Ten do Polska letěl se svou partnerkou Renatou Bachulovou. Vasquez stiskl tlačítko pro otevření únikového východu. „Bylo tam hodně starých lidí, kteří byli nuceni stát hodinu, a nemohli dokonce ani na toaletu, což bylo hrozné,“ řekl. „Doslova jsme byli vězni zavřenými na schodišti,“ řekl Tom Brady (70), který do Polska cestoval se svým kamarádem Tomem Hartleym (77). Když se šťastní cestující konečně osvobodili, čekalo je pak dalších pět hodin čekání. Napodruhé prý už z Edinburghu odletěli všichni.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud