Mladého řidiče kamionu smetlo auto: Telefonoval na silnici po nehodě

Autor: chal - 
27. září 2019
21:45

S těžkým zraněním skončil řidič kamionu (23), který se ve čtvrtek večer na Liberecku přichomýtl k dopravní nehodě. Mladá řidička o jeho vůz zavadila při předjíždění a vzápětí nabourala do svodidel. Kamioňák se však zranil až po deseti minutách, když na silnici telefonoval.

Hned ke dvěma nehodám došlo ve čtvrtek večer během chvíle na rychlostní silnici I/35 z Liberce do Děčína. Nejprve 25letá řidička BMW při předjíždění zavadila o kamion, její vůz se roztočil a narazil do svodidel. „Jen díky tomu, že 23letý šofér kamionu pohotově sešlápl brzdy, nedošlo k fatálnímu následku a oba účastníci z nehody vyvázli bez zranění,“ uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková.

Mladý kamioňák sice svou včasnou reakcí zabránil neštěstí, sám ale nakonec stejně skončil v nemocnici. Podle svědků asi deset minut po incidentu stál na silnici a telefonoval, když se na místo přiřítil 33letý řidič Audi. „Nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky, nestačil své auto dobrzdit a naboural do BMW,“ popsala mluvčí. Mladý řidič kamionu při kolizi utrpěl těžké zranění.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud