Úterý 22. září 2020
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Polojasno 25°C

Manželka generála Jakubů (†49) nemohla na pohřeb! Poranění hlavy po nehodě s mustangem

Autor: dce, čad, ČTK - 
27. září 2019
15:08

Ve vážném stavu skončila po nehodě s mustangem spolujezdkyně a manželka (47) brigádního generála Milana Jakubů (†49). Kvůli úrazu hlavy se nemohla ani zúčastnit manželova pátečního pohřbu. Blízký přítel rodiny prozradil, jak na tom žena nyní je.

Velké štěstí v ohromném neštěstí měla sedmačtyřicetiletá spolujezdkyně generála Milana Jakubů v sobotu odpoledne. Při nehodě, kdy se jejich modrá Škoda Rapid srazila s oranžovým mustangem, skončil jejich vůz doslova napadrť. Generál byl na místě mrtev, jeho ženu transportovali vrtulníkem ve vážném stavu do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Podle prvotních zpráv utrpěla vážný úraz hlavy a lékaři měli obavy, aby neskončila s trvalými následky. Její zdravotní stav jí i téměř týden po nehodě zabránil zúčastnit se pohřbu jejího manžela, který se v pátek konal v Jihlavě.

"Manželka pana brigádního generála je stále v nemocnici, zúčastnit se nemohla," řekl Blesku brigádní generál a ředitel vojenského zpravodajství Jan Beroun. Ten také prozradil, že žena už je mimo ohrožení života. Údajně je při vědomí a komunikuje s lékaři.

Jak přesně se nehoda odehrála, nyní šetří policie, která přijala několik svědeckých výpovědí a záznamů z městských kamer. Na těch kontrolují především chování účastníků srazu mustangů, kterého se měli účastnit právě i oranžový a červený mustang. K nehodě mělo dojít při neorganizované jízdě, kdy se účastníci podle svědků předháněli v tom, kdo pojede po okresních silnicích vyšší rychlostí. Právě oranžový mustang měl v moment kolize jet rychlostí 150 km/h.

Video Pohřeb generála Jakubů - Jiří Čada, Jan Jedlička

Vůz řídil Vojtěch Ch. (31), amatérský závodník, který už má na svém kontě mít několik přešlapů včetně sražení cyklistky a řízení pod vlivem drog. Policisté ho už vyslechli. "Řidič mustangu s policií spolupracuje a poskytl svoji verzi události," řekla mluvčí policie Ivana Ježková. Pro další postup policie budou podle ní zásadní závěry znaleckého posudku z oboru dopravy, který nechala policie pořídit. 

brano34 ( 27. září 2019 19:32 )

Šílený střet jeho manželka přežila a musí bojovat. Závodník v mustangu neznal dopravní značku nerovnost vozovky, která je po cestě do Špindlu instalována několikrát, jinak by pochopil že to nedá.

tomik007 ( 27. září 2019 18:51 )

Ted to Vojtech provede jako JANAKOVA a bude fucz !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud