Známého nechal utopit v odpadní jímce: Za trýznivou vraždu výjimečný trest!

Autor: ČTK - 
19. 9. 2019
15:17

Výjimečný trest 28 let vězení pro Jaromíra Šmídka potvrdil Nejvyšší soud. Šmídek nechal utopit známého v odpadní jímce, podle pravomocného verdiktu šlo o vraždu provedenou trýznivým způsobem. Nejvyšší soud dovolání odmítl, 19. září verdikt zpřístupnil na elektronické úřední desce.

„Vina obviněného byla prokázána na základě uceleného a logicky propojeného řetězce nepřímých důkazů, absence přímých důkazů tedy není v tomto případě nijak podstatná, stojí v usnesení. Jediným, kdo mohl oběť usmrtit, měl k tomu motivaci i příležitost, byl podle soudu Šmídek. 

Šmídek podle pravomocného verdiktu loni hodil omámeného mladíka do odpadní jímky, kde ho nechal utopit. Chtěl na něj svést zneužívání nezletilé dcery své bývalé družky, kterého se dopustil sám. Šmídek vinu popíral.

Mladíka znal Šmídek delší dobu. Se svou přítelkyní a jejími dětmi žil v jeho domě. Podle soudů Šmídek špatně nesl ukončení vztahu s družkou, která navíc navazovala stále bližší vztah s jeho pozdější obětí. Se Šmídkem se družka rozešla poté, co se jí sedmiletá dcera svěřila s tím, že ji muž zneužil.

V noci 22. ledna 2018 naložil Šmídek v Luštěnicích na Mladoboleslavsku omámeného jedenadvacetiletého muže do svého auta a odjel s ním k domu na odlehlém místě na okraji Karlových Varů. Tam jej podle verdiktu hodil do plné dvoumetrové jímky, kterou přikryl padesátikilogramovým poklopem. Mladík se v odpadu utopil. 

Pachatel původně uváděl, že mladíka v daný večer vůbec neviděl. Při nakládání vrávorající oběti do auta jej však zachytila kamera. Po zjištění, že existuje kamerový záznam, proto začal tvrdit, že mladíka odvezl do Karlových Varů.

Důležitým důkazem byla SMS, kterou Šmídek podle obžaloby poslal z mladíkova mobilu a jeho jménem své bývalé přítelkyni. Šlo o falešné přiznání, že právě mladík zneužil její dceru a že odjíždí do zahraničí. Ženě se zpráva zdála podezřelá a případem nezvěstného mladíka se začala brzy zabývat policie. Tělo nalezla o několik dní později. 

Stepet ( 19. září 2019 23:11 )

Víte...byl tu můj syn skvělý srandovní, když eco bylo potřeba vypomohl.a pak po jeho smrt mi chodí zprávy, že život musí jít dál nikdo se.nezepta na to jak žil. Čím si to zaslouzil., Že tu je. Jak se mu dařilo.....prostě nikdo.a to měl takových kamarádů. Měl..

hasickajana ( 19. září 2019 16:37 )

myslíš utopit v jímce..? naprosto souhlasím

Monikay ( 19. září 2019 15:33 )

takhle by se mělo postupovat i v jiných případech, např. vždy u vraždy bezmocného člověka - starého či dítěte

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud