Student vysoudil na orlickoústecké škole 600 tisíc! Za zlomenou ruku při tělocviku

ilustrační foto
Autor: chal - 
18. 9. 2019
19:38

Víc než půl milionu korun dostane student gymnázia v Ústí nad Orlicí za zlomeninu ruky, kterou utrpěl při hodině tělocviku. Částku 600 tisíc korun zaplatí zčásti zdravotní pojišťovna a zčásti škola.

Dnes již 18letý mladík utrpěl v roce 2014 na tělocviku komplikovanou zlomeninu ruky, jejíž následky si podle soudního znalce ponese navždy. Úrazu tehdy 13letého studenta orlickoústeckého gymnázia nebyl přítomný žádný učitel.

Spor o odškodné za úraz se dostal až k odvolacímu krajskému soudu v Pardubicích, který studentovi pravomocně přiznal částku 600 tisíc korun. Zdravotní pojišťovna již dříve zaplatila 225 tisíc, orlickoústecké gymnázium ale se svým podílem 375 tisíc nesouhlasilo.

„Z naší strany nedošlo k žádnému zanedbání povinností. Navíc kdyby chlapec hrál fotbal někde venku s kamarády, nedostal by nic,“ uvedl u odvolacího soudu zmocněnec gymnázia, píše server iDnes.cz.

Podle soudkyně Ivy Trávníčkové je výše odškodného adekvátní, protože se bude mladík s následky zranění potýkat po zbytek života. Šance na zlepšení jeho situace operací je údajně nulová. Pohyb zápěstí a předloktí je značně limitován, což ovlivní možnosti budoucího povolání. Gymnázium může podat dovolání k Nejvyššímu soudu, rozhodnutí Krajského soudu je nicméně pravomocné.

ruchoff ( 19. září 2019 11:14 )

600 tisíc? To se rodiče tedy hodně snažili... Já myslel že si levou ruku zlomil na nářadí - hrazda bradla, kruhy.. A ono to bylo při fotbálku. Jak by mohl učitel zasáhnout a dát záchranu i kdyby tam byl? (čímž jeho nepřítomnost neomlouvám, ale nikdo neví proč tam zrovna nebyl).
A kdyby tak učitel byl, na čem by rodiče postavili žalobu na školu? Nějaký důvod by určitě našli

europa ( 19. září 2019 05:24 )

Umíte číst? Na místě nebyl žádný dozor. A ten tam měl být. Jak byste to posuzoval/a, kdyby šlo o vaše dítě? Kluk má trvalé následky, jistě by byl radši zdravý a bez těch peněz, ty mu do konce života nevydrží, ale zdravotní hendikep bohužel ano.

e.lesanova ( 18. září 2019 21:47 )

No, to se teď teprve poženou lidi do školství....jak asi "může" učitel "ovlivnit" pád školáka?? To by ho osobně musel celou hodinu vodit za ruku ve skafandru...to je věc pojištění, ne školy...

starypes ( 18. září 2019 20:08 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud