Pátek 25. září 2020
Svátek slaví Zlata, zítra Andrea
Zataženo, déšť 16°C

Superbouře Dorian „nasněžila“ na pláže Floridy: Vyplavila kokain za 9 milionů!

Autor: shp - 
5. září 2019
15:49

Na plážích na východu Floridy bylo pořádně živo. Překvapivě ne kvůli hurikánu Dorian, který se kolem nich přehnal, ale kvůli tomu, co v důsledku jeho řádění moře vyplavilo. Policie totiž na plážích našla 16 cihel kokainu, jejichž hodnota se pohybuje kolem 9,3 milionu korun.

Kolemjdoucí si na pláži Paradise (Ráj) všiml podezřelého balíčku, a tak neprodleně zkontaktoval policii. Přivolaný důstojník nález prozkoumal a zjistil, že jde o pečlivě zabalený balíček, na němž španělský nápis hlásá, že jde o „diamanty“.

Batoh plný kokainu

Laboratorní rozbor pak potvrdil podezření policistů – jednalo se o zásilku drog. Šlo o kokain, který patří k nejdražším narkotikům vůbec. Během několika dalších hodin byl přitom učiněn obdobný nález. Na pláži Cocoa (Kakao) našli policisté batoh plný drog.

V zavazadle objevili celých 16 cihliček s kokainem. Dohromady tedy bylo zabaveno takové množství drogy, které podle Daily Mailu stojí na černém trhu až v přepočtu 9,3 milionu korun. Nějaký gang bude jistě proklínat volbu přepravovat drogy po moři.

Hurikán zabíjel

Hurikán Dorian zasáhl zvlášť ničivě zejména doposud idylické souostroví Bahamy. Tam zdecimoval nespočet budov a vyžádal si bohužel už minimálně 20 lidských životů. Jeho úřadování ale nekončí, takže se už tak smutná bilance může ještě zvýšit.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud