Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

V Jižní Americe dopadli českého pašeráka! V kufru měl přes 5 kilo kokainu

Kontrola na uruguayském mezinárodním letišti Carrasco odhalila drogy u českého pašeráka.  (Autor: Ministerio del interior)
Aktualizováno -
24. srpna 2019
17:20
Autor: ČTK, ČTK - 
24. srpna 2019
08:26

Na letišti u uruguayské metropole Montevideo byl v pátek zadržen český občan.  V kufru měl více než pět kilogramů kokainu. 

S odvoláním na uruguayské ministerstvo vnitra o tom informovaly tamní zpravodajské weby. Čech byl prý v Uruguayi od středy a s drogami se chystal odletět do Hongkongu.

Muž podle vládního prohlášení vzbudil podezření u protidrogové jednotky letiště, která vyhodnotila, že se jedná o pasažéra s "rizikovým profilem". Z odletové haly mezinárodního letiště Carrasco byl kolem poledne místního času odveden do zvláštní místnosti na kontrolu zavazadel. V jeho kufru se našlo celkem devět ukrytých balíčků a následné testy potvrdily přítomnost kokainu. Prohlášení ministerstva vnitra uvádí, že balíčky dohromady vážily 5499 gramů.

Kromě toho úřady zadrženému zabavily tři mobilní telefony a 274 amerických dolarů (6350 Kč). "Po konfiskaci byl zatčen a bude muset vypovídat před prokuraturou," napsal deník El País. Státní zastupitelství poznamenalo, že ke zmíněnému úkonu je zapotřebí překladatel, neboť zadržený muž hovoří pouze česky.

O zadržení českého občana byl oficiálně informován český zastupitelský úřad v Buenos Aires, uvedla dnes odpoledne mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová. Více informací k případu podle ní bude mít česká diplomacie zřejmě nejdříve v pondělí.

y1xcvbnm ( 24. srpna 2019 18:28 )

taky jsem na to zvědavý zda bude pravidelný přísun informací jak se mu daří, co jí, kdy a kde má jaké jednání a pod. !!!!!

Paul Katzchen ( 24. srpna 2019 09:55 )

Tak ten si dokázal vybrat destinaci,pro celoživotní dovolenou. 😂

santikxauz ( 24. srpna 2019 08:58 )

Tak doufám,že se mu budete také pravidelně věnovat,tak jako prostitutce a pašeračce Tereze.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud