Pedofil (44) se před soudem skrýval tři roky v lese: Vybudoval důmyslný podzemní bunkr

Autor: ČTK - 
17. srpna 2019
09:00

V americkém státě Wisconsin byl zadržen muž obviněný z incestu, sexuálních útoků na děti a držení dětské pornografie, jenž se přes tři roky skrýval před spravedlností v důmyslném a utajeném příbytku vybudovaném v přírodě. Měl v něm i televizi s plochou obrazovkou, osvětlení a rádio. Energii získával ze solárních panelů, a pokud bylo potřeba, dodatečnou elektřinu si vyráběl šlapáním na kole.

Jeremiah Button (44) zmizel v roce 2016, když byl na svobodě na kauci a do soudu mu zbývaly dva týdny. Jeho úkryt objevil muž, který v oblasti lovil. Na místo, které popsal jako „jeskyni vyhloubenou ze strany do valu", později dovedl policisty. Zástupce šerifa našel na střeše osm solárních panelů s dráty vedoucími dovnitř.

„Všiml jsem si také provizorní roury od kamen vyrobené z plechovek, která čněla ven," uvedl zástupce šerifa ve svém hlášení. Button byl podle něj maskovaný od hlavy k patě a prohlásil, že za tři roky nikdo v jeho příbytku nebyl. Čtyřiačtyřicetiletý muž byl zatčen a převezen do vězení.

Šerif okresu Portage County, kde bylo proti Buttonovi vzneseno obvinění, CNN řekl, že za 28 let praxe neviděl něco tak bizarního.

Button sdělil zástupci šerifa, že místo ukrytu si vybral s ohledem na umístění v lese a blízkost skládky. Jakmile příbytek vyhloubil, nanosil tam konzervované jídlo, televizi a další věci. Zásoby přinášel v batohu do chvíle, než byl přesvědčený, že mu nic nebude chybět. Auto, peněženku a průkaz totožnosti nechal u matky se vzkazem, že odjíždí na Floridu.

Během skrývání podnikal na kole pravidelně denní i noční výlety na skládku, kde hledal oblečení, jídlo, nástroje, různé vybavení a elektroniku. Bunkr kvůli množství věcí musel dokonce rozšířit. „Button uvedl, že na skládce našel skoro všechno," píše se v hlášení zástupce šerifa. V chladných měsících uprchlík rozdělával oheň v ohništi. Vodu získával ze systému studní, které vyhloubil ve vlhké části lesa.

bullshit ( 17. srpna 2019 12:24 )

...že měl také kávu tak to v článku nezmiňovali, tak nevím kdes to sebral...

Nezadat ( 17. srpna 2019 09:51 )

Jakej pedofil?Pouze člen pražské kavárny a tam je to normální.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud