Maminku s kočárkem srazilo auto na přechodu! Dítě a žena skončily v nemocnici

Ženu s kočárkem na přechodu ve Smržovce srazilo auto (ilustrační foto)
Aktualizováno -
9. srpna 2019
07:50
Autor: chal - 
8. srpna 2019
22:55

Víc než týden po tragickém střetu auta a kočárku v Humpolci, po kterém zemřel dvouletý chlapec, došlo k další obdobné nehodě. Ve Smržovce na Jablonecku ve čtvrtek odpoledne porazil osobní vůz ženu i kočárek s dítětem.

Severočeská srážka auta a kočárku naštěstí na rozdíl od té humpolecké neskončila tragicky. Dítě ze sraženého kočárku i jeho matka nicméně utrpěly zranění a byli převezeni do jablonecké nemocnice na vyšetření, informovala policie.

K nehodě došlo na přechodu nedaleko náměstí T. G. Masaryka. Ženu se dvěma dětmi, z nichž jedno bylo v kočárku, na přechodu pustilo auto, řidič vozu za ním však podle všeho nedodržel bezpečnou vzdálenost a narazil do něj.

„Před přechodem pro chodce zastavil řidič osobního vozidla Škoda Favorit, aby umožnil ženě s kočárkem přejít vozovku. Na vzniklou dopravní situaci však již pravděpodobně včas nezareagoval řidič osobního vozidla Suzuki jedoucího za ním a zezadu do Škody Favorit narazil. Vozidlo Škoda bylo následně odhozeno na přecházející ženu s kočárkem a malým dítětem,“ popsala policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová.

První vůz srazil přecházející ženu i její kočárek. Sražení utrpěli zranění a skončili v nemocnici. Druhému dítěti, které šlo vedle kočárku, se nic nestalo.

„Policisté na místě provedli zkoušku na alkohol a drogy. Všechny výsledky u obou řidičů byly negativní,“ sdělila Šrýtrová s tím, že  u zraněné ženy nařídili odběr krve v nemocnici. 

Monikay ( 9. srpna 2019 11:44 )

řidiči u nás jezdí jako prasátka a tak se ani nedivím. v zahraničí jsou to úplně jiní lidé,v klidu zastaví, počkají až přejdete a nevyrazí vám hned za lejtkama, protože by náhodou něco nestihli.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud