Revizní technik přehlédl vadu karmy, proto 16letý kluk zemřel, řekl soud. Trest? Podmínka

Autor: ČTK - 
27. července 2019
09:56

Revizní technik je odpovědný za smrt 16letého mladíka, který se před pěti lety v Plzni přiotrávil plynem a následně utopil ve vaně. Rozhodl o tom v opakovaném řízení plzeňský soud, který muži uložil podmíněný trest, píše dnešní vydání Mladé fronty Dnes (MfD).

Soud předtím už dvakrát technika, který kontroloval plynové vedení, viny zprostil. Nyní mu kromě podmíněného trestu také uložil povinnost zaplatit milion korun otci zemřelého.

Tragédie se stala v únoru 2014. Mladík si napouštěl do vany vodu ohřívanou plynovou karmou. Její zplodiny ale neodcházely z domu, hromadily se v koupelně. Mladý muž se oxidu uhelnatého nadýchal a ztratil vědomí, načež se ve vaně utopil.

Podle soudu technik nezjistil závadu na průtokovém ohřívači vody a zároveň nezjistil, že v kuchyni je instalovaná digestoř, jaká tam nemá být. Výsledkem bylo, že plyn se vracel do bytu a způsobil úmrtí mladého muže.

Reviznímu technikovi soud vyměřil dvouletý podmíněný trest s dvouletou zkušební lhůtou. Verdikt není pravomocný, technik se okamžitě odvolal. Po celou dobu u soudu podle MfD opakoval, že si žádnou chybu neuvědomuje a necítí se zodpovědný.

Jan Brandis ( 29. července 2019 06:04 )

A to je člověk který má v podstatě odpovědnost za životy. Kam půjdeš příště ty umělče ???

oxygene.p ( 27. července 2019 13:29 )

Hlavním viníkem jsou rodiče , škrti , kteří si nenechali namontovat detektor úniku plynu nebo jen obyčejný alarm na zplodiny , který stojí pár korun. Kdyby nebyli takový skrblíci , tak by jejich syn žil. Za jejich lakotu zaplatil jejich syn životem a oni to ted musí hodit na někoho jiného a vytřískat z toho co nejvíc peněz. Z takových šmejdů je mi na blití.

dvorece ( 27. července 2019 11:31 )

A stačilo tak málo - plynový alarm na zplodiny....škoda mladého života.

havran2 ( 27. července 2019 10:17 )

Takové máme soudy a tak my tady žijeme !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud