Na Břeclavsku hoří spor o ostatky: Ukradli mi urnu, tvrdí vdova

Urna
Autor: chal - 
5. 3. 2019
18:48

Rodina z jižní Moravy vede spor o ostatky zesnulého člena rodiny. Na manželovo tělo má jako první nárok jeho manželka, jenže ta se o úmrtí muže dozvěděla, až když byly ostatky v držení jeho matky. Při možná rozlouskne až soud.

Manžel Miroslavy Čičkové v půlce ledna zemřel v břeclavské nemocnici. Vdova ale jeho tělo nedostala, i když na něj má podle platných zákonů nárok. „V týdnu, kdy muž zemřel, jsem byla nemocná a nemohla jej navštěvovat. No a nemocnice vydala jeho tělo pohřební službě, kterou objednala jeho matka. Až potom jsem se sama dozvěděla, že manžel zemřel,“ cituje paní Čičkovou Deník.

Podle vedení břeclavské nemocnice i majitelky pohřební služby to bylo ale jinak. Petr Batěk, ředitel břeclavské nemocnice, Deníku řekl, že jediným člověkem, se kterým nemocnice komunikovala, byla matka zesnulého. Jaroslava Čičková také podle něj vše zajišťovala. Proto jí personál nemocnice vydal dokumenty ohledně synova úmrtí.

Problém nevidí ani majitelka dotyčného pohřebního ústavu Olga Kelemenová. „S doklady z nemocnice za námi přišla maminka. Udělali jsme vše dle regulí. Ostatní už záleží na komunikaci mezi oběma ženami. Z naší strany nedošlo k žádnému pochybení,“ sdělila Olga Kelemenová Deníku.

Jaroslava Čičková se podle svých slov se synem pět let nevídala. Když se ale dozvěděla o jeho zdravotním stavu, začala ho s bratrem navštěvovat. „Pohřeb jsme zařídili, protože jeho žena nebyla k sehnání,“ sdělila matka. Urna s popelem je nyní u ní. Vdova se chce o manželovy ostatky klidně soudit.

tomik007 ( 5. března 2019 21:27 )

Kazda at si odsype pulku - a maji po problemu

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud