Rekordní vlna solidarity: Pro děti zastřelené Heleny (†47) vybrali už přes milion!

Autor: DH - 
20. 7. 2019
05:00

Opět se potvrdilo, že když je někdo v nesnázích, lidé z Česka rádi pomohou. Uplynuly pouhé dva dny od chvíle, kdy město Rychnov nad Kněžnou vyhlásilo veřejnou sbírku pro děti po zastřelené Heleně D. (†47) jejím manželem Miloslavem (49) a na transparentním účtu se mezitím nahromadil více než milion korun.

Město vyhlásilo veřejnou sbírku pro Dominiku (22), Nikol (18) a Patrika D. (12) z Rychnova ve středu. Tehdy si patrně ani nikdo neuměl představit, jaká vlna solidarity se zvedne nejen ve východočeském městě, ale v celé republice.

Facebooková stránka Žijeme Rychnovem stav transparentního konta průběžně aktualizovala a už prvních pár hodin naznačilo, že se vybere více, než se dalo očekávat. „Za 10 hodin se podařilo na veřejnou sbírku vybrat 213.049,- Kč,“ stálo v příspěvku ve středu večer. Ve čtvrtek ráno se na účtu objevilo 532.909 korun a večer dokonce 876.801 korun. Největší překvapení čekalo na organizátory v pátek ráno, to už se na účtu sešlo přes milion.

„Kdyby mi někdo řekl, že za 48 hodin vybereme milion korun, tak tomu nevěřím,“ napsal v pátek okolo osmé ráno admin stránky Žijeme Rychnovem. A to ani nebyl příliš přesný. Na účtu totiž v tu chvíli byl přesně jeden milion, padesát pět tisíc a pět set šedesát osm korun.

Sbírku zorganizovalo město proto, aby zajistilo lepší život dětem po tragicky zesnulé Heleně D. (†47). Ženu měl v Rychnově zastřelit během čtvrtečního večera její vlastní manžel Miloslav v jedné z místních restaurací poté, co s ním chtěla rozebrat podmínky rozvodu. Čin údajně provedl zdejší uznávaný novinář legálně drženou zbraní. Pak na sebe nechal zavolat policii. Nyní je ve vazbě a čelí obvinění z vraždy. Helenu D. a jejich děti prý psychicky týral, žena měla ve čtvrtek pohřeb. Dorazily tam stovky truchlících.

blecktajp ( 27. července 2019 11:50 )

Reagoval jsem na prispevek Zleho Mikese, naucte se orientovat v diskuzi. Jinak jak je videt, vyrostl jste ve vulgarniho blbce, gratuluji.

StojanJakotyc ( 20. července 2019 17:48 )

A vubec ze byla panna??To Josef cely zivot pichal jen ovce a nebo Marku do huby a zadnice???Zrejme byl taky furt v lihu a nemohl najit kde tesar nechal pravou diru a proto synacek sel delat tesare

titan33 ( 20. července 2019 17:35 )

syrucek možná i vysvětlíš klidné vrány, seděly tak klidně, tiše na bílém zasněženém poli, měly hlad...směrem někam jinou jízdu aut od a-z a pak vystřelily jak torpéda, ten mrak neumím skoro popsat, nevyhrály..
ale děsíkov to byl jak hororu ptáci

titan33 ( 20. července 2019 17:09 )

syrucek to neznáš takovýho běsa šetřinohu"" Na nic mi nikdo nepřidal a ještě mi někdo stáhnul kůži zaživa" do loterie nešlápnu už i z těch variant kombinacích čísel..v naději pofiderní výhry

syrucek ( 20. července 2019 16:50 )

A co mají dělat s prachama ti, co je získali jinak než prací? Třeba vyhrajou

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud