Manžel Míšu (†41) zavraždil a zakopal na poli: Osiřelým dětem chce město pomoci veřejnou sbírkou

Autor: chal - 
21. 5. 2019
05:01

Vražda Michaely B. (†40) z Kyjova obyvateli města otřásla. Maminku dvou dětí uškrtil manžel Tomáš B. (41) a její tělo zakopal na poli. Město Kyjov na podporu sirotků (9 a 10) vyhlásilo sbírku.

Manželé Míša a Tomáš z Kyjova měli dlouhodobé neshody a rozváděli se. V jejich domě několikrát zasahovali policisté kvůli domácímu násilí. Spory dvojice tragicky vyvrcholily v květnu, kdy se Tomáš rozhodl pro to nejhorší řešení a svou manželku uškrtil. Tělo pak zakopal u někdejší cihelny v Bohuslavicích.

Smutná událost sousedy z Kyjova otřásla. Místní si okamžitě vzpomněli na dvě děti školního věku, které přišly o maminku. Město Kyjov proto vyhlásilo veřejnou sbírku na jejich podporu. „Představitele města hluboce zasáhla zpráva o vraždě kyjovské občanky, sousedky, přítelkyně a především milující matky,“ stojí na internetových stránkách města.

Dětí se ujala jejich babička a kyjovští jsou odhodlaní rodině co nejvíce pomoci. Starosta Kyjova František Lukl spolu s kamarádkou zavražděné ženy proto iniciovali vznik veřejné sbírky.

„K tomuto účelu město zřídilo transparentní účet a rada města na něj rovnou vložila 20 tisíc korun,“ informovali zástupci Kyjova. Sbírka poběží do konce roku 2019 a její výtěžek poputuje pozůstalým dětem. Za necelý týden se na transparentním účtu sešlo od dárců už 60 tisíc korun. „Věříme, že se přidají i další a podaří se vybrat co nejvíc peněz,“ doufají Kyjovští. Pokud chcete pomoci, můžete tak učinit na transparentním účtu s číslem 115-9524030287/0100.

Policisté začali Míšu hledat v pátek 3. května ráno, kdy je její matka kontaktovala s tím, že dcera zmizela. Při výslechu manžela Tomáše podle policejního mluvčího kriminalisté narazili na několik rozporů. Muž se už v pátek přiznal, že manželku zabil a vyšetřovatelům posléze ukázal místo, kde zakopal tělo. K hrůznému činu se Tomáš doznal i před soudem, který ho vzal do vazby. Tomášovi hrozí až 18 let nebo výjimečný trest.

Video Policejní eskorta přivádí k okresnímu soudu v Hodoníně Tomáše (41) z Kyjova, který zavraždil svou manželku Michaelu († 40) - Hynek Zdeněk

bobeszchaloupky ( 21. května 2019 15:39 )

Pourovou za 6 let nenašli. Poura to je jinej bourák

dutchschulz ( 21. května 2019 13:42 )

Anti A proč vyhlašovali sbírku? Ať ten hrdinný vrah pracuje v base do úpadu a všechny peníze posílá dětem. A co jeho majetek, a co majetek jeho - jistě povedené - rodiny?

muscula ( 21. května 2019 13:40 )

udělal to blbě. to ten se 4 dětmi je jiný pašák. má ji doma v mrazáku 5 let a policie marně hledá

tomik007 ( 21. května 2019 13:06 )

A takhle to dopadne, kdyz manzel propije penize na viagru...

Actimel ( 21. května 2019 12:16 )

..přesně tak, nač plnit kriminály takovými lidmi? Takoví si zaslouží jediné...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud