Dozorce promluvil o znásilnění vražedkyně Janákové: Nic podobného jsem nezažil!

Autor: chal - 
21. 6. 2019
14:15

Petra Janáková odsouzená za vraždu sběratele otěhotněla ve vazební věznici v Hradci Králové a soud ji tak musel propustit na svobodu. Generální inspekce bezpečnostních sborů vyšetřuje, jak se vražedkyně dostala ke spermatu. Vražedkyně mezitím obvinila tři dozorce z hradecké věznice ze znásilnění. Podle jednoho z tamních zaměstnanců je něco takového prakticky nemožné.

Janáková si odseděla pouhé dva roky z třiceti a už je na svobodě. Soud musel odsouzené vražedkyni 14. června přerušit výkon trestu, protože se zjistilo, že je v šestém měsíci těhotenství.

V době, kdy Janáková otěhotněla, přitom seděla ve vazební věznici v Hradci Králové. Jak se dostala ke spermatu, vyšetřuje GIBS. Jednou z vyšetřovacích verzí je i to, že ženu znásilnili dozorci. Janáková podle neověřených informací ukázala na tři z nich a obvinila je z nedobrovolného styku.

Podle nejmenovaného dozorce z hradecké věznice je to ale prakticky vyloučené. „To si absolutně nedokážu představit. V naší službě panuje velice pečlivý a tvrdý režim a skoro jistě takovou možnost můžu vyloučit. Každopádně během své poměrně dlouhé služby jsem u nás nic podobného nezažil,“ řekl Deníku zkušený dozorce.

Údajným znásilněním se zabývá Generální inspekce bezpečnostních sborů. Šéf Vězeňské služby ČR Petr Dohnal se k tomuto obvinění nevyjádřil, Janáková se ale podle něj mohla k ejakulátu dostat jinak. Pokusy o pronesení spermatu do věznice prý nejsou ničím ojedinělým.

Video Petra Janáková zastřelila sběratele Evžena B. - David Malík

„Informacemi o podobném předání mužského ejakulátu jsme disponovali už v minulosti a to poměrně často. Musím říct, že bez právní úpravy budou tyto pokusy pokračovat,“ narážel na současný stav, kdy soud těhotnou vězenkyni propustit na svobodu zkrátka musí.

Věznice jsou prý v dnešní době již vybavené tak, že by se dokázaly o těhotné ženy postarat bez problémů. Pouštět takové vězeňkyně na svobodu proto Petr Dohnal považuje za naprosto zbytečné.

„Tato právní úprava je již přežitá, vězeňství se modernizovalo. Byli bychom schopni se o tyto ženy sami postarat a mohly by být i během těhotenství umístěny v našem zařízení, čímž by odpadla jejich motivace“ uzavřel. Šéf vězeňské služby proto chce iniciovat legislativní změny, aby k podobným případům v budoucnu nedocházelo.

deafista ( 22. června 2019 10:11 )

Tyhle vražedné typy - povinně sterilizovat ze zákona! nač se to má množit a kazit populaci vražednými geny?!

HledacPravdy ( 22. června 2019 00:54 )

Baba jednou někoho voddělá a vy z ní děláte Teda Bundyho. Jen ať jí pustěj na chvíli...

zdenek43 ( 21. června 2019 23:13 )

Otcovství lze určit už před narozením dítěte
Díky vývoji nových vyšetřovacích metod lékařské genetiky lze prokázat, kdo je otcem dítěte, ještě v době před jeho narozením. Stačí vzorek krve matky a potencionálního otce.

Určení otcovství (paternity) v době po narození dítěte není žádnou novinkou. Těchto testů využila již řada mužů i žen, někteří dobrovolně pro svou jistou, jiní na základě soudního nařízení. Znalosti z oblasti genetiky však pokročily dál. Test otcovství je možné povést už v době před narozením dítěte bez nutnosti odběru plodové vody nebo choriových klků.
„K určení paternity v rámci praktické prenatální diagnostiky se vyšetřuje volná DNA plodu cirkulující v krvi matky,“ vysvětluje MUDr. David Stejskal, vedoucí lékař Ambulance lékařské genetiky Centra lékařské genetiky a reprodukční medicíny GENNET, s.r.o.

Kdo bude táta?

Pokud u ženy dojde k prokázání těhotenství a ona sama si není jistá, kdo je otcem jejího zatím nenarozeného dítěte, může požádat o provedení testu paternity. „Díky testu je možné porovnat společné znaky plodu a muže, který je označen za potencionálního otce. Na základě výsledku testu je následně možné vyloučit, či nevyloučit, zda uvedený muž je biologickým otcem očekávaného dítěte,“ dodává MUDr. David Stejskal.

JAK JEDNODUCHE ........

Bohatejmrdnikatel ( 21. června 2019 23:11 )

Je mi to odporné jak se tam mrdá!

jardavozembouchak ( 21. června 2019 21:56 )

Nechápu proč by nemohla porodit ve vězení. To čekají až zase někoho zapíchne?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud