Bratr exposlance zemřel při rybaření: Marcel (†28) zmizel pod hladinou 100 metrů od břehu

Autor: hue - 
18. června 2019
18:15

Smutná tragédie se odehrála na Oravské přehradě. Mladší bratr představitele Ľudové strany Naše Slovensko Andreje Medveckého, Marcel (†28), tam zemřel při rybaření. Smrt ho zastihla pouhých 100 metrů od břehu.

K neštěstí došlo v sobotu odpoledne. Mladík se společně s partou kamarádů vydal na plavbu člunem. Ve vzdálenosti 120 metrů od okraje vodní nádrže se rozhodl, že skočí do vody a doplave na břeh vlastními silami. Bohužel se po 20 metrech plavání ztratil pod vodou. Záchranáři vylovili jeho tělo až na druhý den. Samozřejmě bez známek života.

Záchrannou akci překazila bouřka

Ztratil se pod hladinou někde mezi částí Přístav a přehradní hrází. Hledali jsme ho několik hodin a rozhodli jsme se pro blížící bouřku ukončit záchrannou akci, protože se začalo blýskat,“ řekl Novému Času Igor Janckulík z tamní záchranné služby. Kamarádi jsou z toho, co se stalo, zdrcení.

Rybář Tibor ze slovenského Martina, který byl s Marcelem na výletě, se snažil najít topícího se muže sonarem ihned po vyhlášení pátrání. Záchranáři také dělali vše, co mohli. Jenže najít lidské tělo v hloubce 11 metrů není nic snadného. Dobrovolníci se nakonec ještě těsně před bouřkou rozhodli udělat poslední pokus. Ten byl sice úspěšný, ale bohužel bylo jasné, že Marcel již nemůže být naživu.

Kontroverzní poslanec přišel o bratra

Kvůli obtížnému počasí bylo jeho tělo vyloveno až v neděli odpoledne. Marcelův bratr Andrej Medvecký je pochopitelně zdrcený. Na Slovensku jde o známou postavu. Byl zvolen do parlamentu jakožto představitel kontroverzní politické strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko. Ta je často oponenty a kritiky označována na xenofobní a rasistickou. Sám Andrej se ale nakonec mandátu vzdal poté, co skončil u soudu za údajné zbití cizince z Dominikánské republiky. Tomu měl prý navíc nadávat do „n*grů“.

tomik007 ( 18. června 2019 20:00 )

Podle te uniformy: "ZA SILNE SLOVENSKO"

antismejd ( 18. června 2019 19:51 )

Čtu vůbec český Blesk?
Pořád jen černá kronika z Čobolska.
Už mě to fakt nebaví.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud