Soudci vzali pašeračku Terezu na milost: Kauce, nebo milost, zasypala je požadavky

Autor: rc - 
13. 6. 2019
05:02

Už téměř rok a půl je v pákistánském vězení zavřená Tereza Hlůšková, která byla zadržena na letišti v Láhauru s 9 kilogramy heroinu. Za pašování drog Tereza dostala osm a půl roku za mřížemi. Češka se s tím ale nehodlá smířit a její právník podal k soudu hned dvě žádosti. V jedné z nich žádá milost nebo alespoň propuštění na kauci! Ve druhé co nejrychlejší projednání svého odvolání.

Pákistánská justice rozhodně nepatří k těm nejrychlejším. Už v lednu roku 2018 byla na letišti ve městě Láhaur na severozápadě země zadržena Češka Tereza Hlůšková. Ta měla z Pákistánu namířeno do Spojených arabských emirátů a posléze do Irska.

Celníci ale v zavazadlech Češky našli 9 kilogramů heroinu a Tereza skončila v tamním vězení. Déle než rok trvalo, než ji pákistánský soud po vyčerpávajícím procesu poslal v březnu na zdrcujících osm a půl roku za mříže. Zoufalá Češka se proti rozsudku odvolala.

Od té doby se soukolí tamní justice otáčí ještě pomaleji. Termín odvolacího řízení byl stanoven až na září a Tereza na něj čeká v drsném pákistánském kriminále. Doufá v jediné, že se jejímu právníkovi podaří dostat ji na svobodu. Ovšem po zkušenostech s pákistánskými soudci měla tušit, že všechno bude zas probíhat hlemýždím tempem. Vždyť jednání o Terezině odvolání bylo nařízeno až na září!

Ve středu konečně vzali soudci Terezinu kauzu na milost a začali její případ znovu projednávat. Její advokát předložil dvě žádosti. V první z nich bylo požadováno, aby soudní řízení proti Češce bylo zastaveno, nebo aby byla propuštěna na kauci. V druhé žádosti Češka požaduje dřívější datum soudního slyšení. „Jedna žádost se týkala milosti nebo propuštění na kauci a další Terezina žádost byla ohledně dřívějšího soudního stání,“ řekl Blesk.cz zdroj obeznámený s okolnostmi případu.

Tím se ale ochota soudců vyčerpala. Soudkyně Alia Neelumová a soudce Shahbaz Ali Razvi si sice vyslechli obě podání, ovšem nerozhodli, zda jejím požadavkům vyhoví. Čekají prý na vyjádření celní správy, která Terezu zadržovala po celou dobu prvního procesu. Teprve pak rozhodnou. „Nyní bude potvrzeno datum Terezina odvolacího soudu. Poté soud rozhodne o žádosti o předčasném slyšení,“ dodal pákistánský zdroj pro Blesk.cz.

Fotogalerie Terezu nemilosrdně odsoudili 173 fotografií

smradlavamakrela ( 13. června 2019 23:29 )

Ty pí Čo Von tam byl . Mohu to potvrdit tak drž hubu!

smradlavamakrela ( 13. června 2019 23:27 )

Co žádný kur vě se tolik nepsalo jak vo týhle. Už je to trapný.

janakveton ( 13. června 2019 21:44 )

No přesně tak! Takže soudci se řídí tím, jak má kdo pěknou tvářičku nebo postavu?! Na to študují?!!

piskuntalek1 ( 13. června 2019 20:32 )

ona se snad opravdu dostane ven výsměch všem drogama zničených rodin
!!!!!

hafblaf ( 13. června 2019 20:03 )

Za chvíli z ní bude národní hrdinka.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud