Kriminalista o brutální vraždě Tomáše (†16): Proč ho kamarádka 21x bodla?!

Autor: DH - 
22. 5. 2019
05:03

Svému nejlepšímu kamarádovi zasadila celkem 21 bodných ran. Z vraždy Tomáše (†16) policie obvinila teprve 16letou Juditu. Motiv jejího činu zůstává neznámý, brutalita však šokovala i ostřílené kriminalisty. Co dívku k tak hrůznému činu mohlo vést?

Veřejnost si nejprve krátce po smrti mladého gymnazisty myslela, že Tomáše zabil falešný pracovník energetické společnosti, který se dostal do bytu a chtěl znásilnit jeho nejlepší kamarádku. Ostatně, dívku přepravili záchranáři s řeznými poraněními do nemocnice také.

Na povrch ale i přes velkou snahu policie nakonec prosáklo, že se k vraždě přiznala sama poškozená dívka. Orgány činné ve vyšetřování to potvrdily posléze. „V souvislosti se zabitím šestnáctiletého chlapce vyšetřovatel Krajského ředitelství Policejního sboru v Žilině obvinil šestnáctiletou mladistvou z obzvlášť závažného zločinu vraždy,“ napsala policie na facebook.

V tuto chvíli není jasné, zda soud vyhoví žádosti na vzetí teenagerky do vazby. Mnohem větší záhadou však zůstává, co mohlo dívku vést k tomu, že jednadvaceti ranami nožem zabila svého nejlepšího kamaráda Tomáše.

Video Z vraždy Tomáše (†16) policie obvinila jeho kamarádku - TV JOJ

Kriminalista: Mimořádný afekt!

Pro slovenský server Čas.sk se o hrůzné a zároveň záhadné vraždě rozpovídal i zkušený kriminalista, který pro čin hledal pochopení jen velmi těžko. „Zasadit 21 ran, ještě nejlepšímu kamarádovi, svědčí o mimořádném afektu, který je u takovéto mladistvé dívky, navíc studentky elitního osmiletého gymnázia, neobvyklý,“ uvedl Jozef Vachálek.

Možnou příčinu podivného chování vidí v užití psychotropních látek, což se v souvislosti s vyšetřováním také skloňuje. „Jestli byla pod vlivem drog a dostali se do hádky, řešili vážný problém, mohlo to být více nakumulovaných problémů,“ hledal důvody vraždy kriminalista. Podle jeho názoru si dívka zranění na rukou způsobila sama. „Je možné, že když zjistila, co udělala, podřezala si žíly, protože chtěla umřít,“ polemizoval Vachálek pro Čas.

Co bylo skutečně příčinou smrti nebohého školáka s velkými plány, odhalí až vyšetřování policie, které bude dál probíhat pod mimořádným utajením.

StojanJakotyc ( 22. května 2019 19:48 )

Nejspis ji rekl pojd bodat a protoze ona byla blbka tak bodala nozem

StojanJakotyc ( 22. května 2019 19:45 )

On ji chtel bodnout cu rakem ona ho chtela bodnout nozem,holt spatna domluva

mitie ( 22. května 2019 19:15 )

Me by zajimalo, co s tim politici budou delat...s problematikou drog...je to hnus...berou to stari i mladi...dealuje kde kdo a tresty smesny...fuj

Curak ( 22. května 2019 18:30 )

Feťačka neměla peníze na fet, tak ho ubodala.

cododat ( 22. května 2019 14:47 )

Elitní gymnázium? Takže tato odporná mládež je novodobá elita? No dobrá....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud