Otec bodl Davídka (†7) v postýlce: „Nebyla jiná cesta,“ poslal mrazivý vzkaz

16. 5. 2019
11:42

Otec zavražděného Davídka (†7) Vladimír (40) se policistům přiznal, že to byl on, kdo na chlapce zaútočil. Na soud, u kterého mu hrozí výjimečný trest, si počká ve vazbě. Vzhledem k věku oběti policisté případ nechtějí příliš komentovat. Přesto na povrch postupně vyplouvají šokující detaily nepochopitelného skutku. Vladimír měl být v době svého strašlivého činu zdrogovaný a svému synkovi podle nepotvrzených informací nedal nejmenší šanci na útěk.

Zpráva o hrůzné vraždě prvňáka Davídka  (†7) z Pardubic v pondělí šokovala celou republiku. Případ je ještě děsivější tím, že hrůzný čin spáchal chlapcův otec Vladimír (40). Když se ve středu rozhodovalo o uvalení vazby, muž před soudem působil neuvěřitelně klidně a vyrovnaně, jako by se snad ani ničeho špatného nedopustil. Jenže, jak sám potvrdil policii, opak je pravdou. 

Pardubičtí záchranáři jeli v noci z neděle na pondělí do dvougeneračního domku ve čtvrti Studánka na pomoc 40letému muži. Po příjezdu je čekal šok. Na místě našli bezvládné tělo malého chlapce. Hocha se ani přes resuscitaci nepodařilo zachránit. Policisté na místě činu okamžitě poznali, že dítě zemřelo násilnou smrtí, a zadrželi jeho 40letého otce.

Podle informací Blesku měl být muž v době spáchání činu pod vlivem drog. Zhruba hodinu po půlnoci vešel Vladimír do synova pokoje s nožem v ruce a… „Příčinou úmrtí dítěte bylo bodné zranění,“ sdělila policejní mluvčí Markéta Janovská.

Televize Nova informovala, že otec Davídka pravděpodobně bodl ve spánku. Tuto teorii podporuje i tvrzení deníku Právo. Podle listu chlapec ležel v posteli, když ho z dosud nezjištěných příčin 40letý Vladimír bodl do hrudníku. Zbabělé vraždě měl být podle televize Prima přítomný Davídkův 14letý bratr.  Tomu se naštěstí z domu povedlo utéct.

Video Vladimír (40) se k vraždě syna přiznal policistům. Před soudem byl naprosto klidný. - Jitka Pecharová, Blesk
1080p 720p 360p

Motiv činu hodlá prý obviněný muž vysvětlit u soudu. Sdělil to ve středu novinářům při čekání na líčení, během kterého se rozhodovalo o uvalení vazby. Před soudem Vladimír sice nepromluvil, předtím byl ale poměrně sdílný. A svými slovy všechny přítomné pořádně šokoval!

„Nebyla jiná cesta, než tohle udělat,“ řekl na dotaz, jestli svého syna musel zabít. Svou vyrovnaností přítomné vyváděl z míry. „Nikdy jsem nebyl tak klidný,“ nehnul brvou obviněný.

Vladimír se kriminalistům při výslechu k činu doznal, soud ho vzal ve středu do vazby. Podle informací Blesku v tragické události svou roli sehrály drogy a partnerské neshody. Za vraždu hrozí muži až výjimečný trest.

Video Otec mrtvého školáka (†7) - Jitka Pecharová, Blesk
1080p 720p 360p

socha_svobody ( 18. května 2019 14:09 )

Zvrácený příběh

Ascain ( 17. května 2019 03:58 )

hasan evina, otec to vezme na sebe a jde na doživotí do krimu. Bratr by nedostal možná žádný trest, není plnoletý. Konspirace, které jsou trestné. Přestań s tím nebo tě nahlásím policii. To co děláš je nelidské. Jsi chtivá senzací.

Ascain ( 17. května 2019 03:53 )

hasan evina, když se jedná o dítě neposkytují nikdy informace. Bratr tohle může číst a takovým obviněním ho můžeš dohnat i k sebevraždě. Víš jak mu musí být, jestli si něco udělá máš ho na svědomí. Za tohle můžeš jít i na 3 roky do vězení. Varuju tě! Takoví lidé jako jsi ty je třeba nahlásit a jestli s tím nepřestaneš nebudu váhat ani vteřinu. 3 roky na tvrdo!

Pollo ( 17. května 2019 02:48 )

Jasně. A rozhodovali by o tom diskutéři z Plesku .

tomik007 ( 17. května 2019 00:30 )

TY BREJLE - ma pujceny od BENESOVY

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud