Policie ukázala zbraň údajných vrahů Kuciaka (†27): Použili prý obstarožní kvér!

Autor: DH - 
14. 5. 2019
15:44

Během pondělí obvinila slovenská policie Miroslava Marčeka a Tomáše Sz., dva muže známé z případu vraždy Jána Kuciaka a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (oba †27). Viní je z dalšího nájemného mordu podnikatele Petra Molnára (†40) z Kolárova. Kriminalisté ukázali i důležitý důkaz, který našli při prohledávání řeky Malý Dunaj. Tím by měla být vražedná zbraň.

Muži, kteří figurují mezi obviněnými z nájemné vraždy novináře Jána Kuciaka (†27) a jeho snoubenky Martiny Kušnírové (†27), údajně zavraždili i podnikatele v autodopravě Petra Molnára. K tomu jim v prosinci roku 2016 měla podle slovenské policie posloužit pistole Luger P.08.

Muži údajně svého bývalého zaměstnavatele Molnára zavraždili kvůli finančnímu zisku. Dům, kde byl muž zastřelen, dobře znali z dob, kdy s ním spolupracovali. Obvinění z další vraždy potvrdila policie na sociálních sítích. „Vyšetřovatel národní protizločinecké jednotky NAKA vznesl obvinění vůči osobám Tomáše Sz. a Miroslava Marčeka pro obzvlášť závažný zločin úkladné vraždy,“ stojí ve facebookovém příspěvku kriminalistů.

Ve zdejších končinách je údajná vražedná zbraň známá také jako „Parabella“. Používala se především za druhé světové války. Německou zbraň hojně užívanou nacistickými vojáky, nalezli kriminalisté v řece Malý Dunaj. Na místo je dovedl sám Marček.

Vedle vraždy Petra Molnára čelí oba muži také obvinění z nájemné vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírové. Co se tohoto případu týče, spolu s nimi mezi obviněnými figurují ještě další tři osoby. Ve vazbě sedí také Alena Zs., Zoltán A., a kontroverzní podnikatel Miroslav Kočner, který je ale mimo to ještě obviněn z ekonomické trestné činnosti. Ten si měl mord objednat.

Miroslav Marček se před časem k vraždě novináře přiznal, což vyvolalo obrovský šok. Doposud byl považován za člověka, který na místo incidentu jen zavezl autem údajného předpokládaného střelce Tomáše Sz. Nyní se role obrátily.

Novinář Ján Kuciak a jeho partnerka Martina Kušnírová byli zastřeleni 21. února roku 2018 v západoslovenské obci Veľká Mača u Trnavy. Investigativního novináře zabila střela do srdce, Kušnírovou rána do oblasti hlavy. Od začátku byla vražda spojována s novinářskou prací Kuciaka, což se také postupem času potvrdilo.

Víte, že... ? 

Luger P.08 je legendou především nejen díky svému specifickému tvaru, ale také pro svou spolehlivost a propracovaný systém samonabíjení. Takzvaná "pénulaosmička" též proslula svojí přesností.

Zbraň začala v roce 1899 vyrábět německá fabrika DWM a složky tehdejší německé armády ji s oblibou využívaly už během první světové války.

Pistole se vyráběla dlouhých 44 let. Během té doby světlo světa údajně spatřilo v různých verzích přes dva miliony kusů.

V Česku se mezi sběrateli prodává i za ceny kolem 40 tisíc korun, pokud je v původním stavu.

horalysa ( 14. května 2019 16:35 )

Neberte ten bulvár zas tak vážně. Vždyť oni píší že "prý". Možná to byl ve skutečnosti samopal. Možná jiný bulvár napíše, "prý" to byla kulovnice.

Michal Michal ( 14. května 2019 16:32 )

Bez milosti zastřelit , trest smrti

ov21 ( 14. května 2019 16:19 )

Tak oni ho nakonec nezastřelili ale umlátili ? tohle muselo ležet ve vodě snad od války

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud