Vražda prvňáčka v Pardubicích (†7): Záchranáři spěchali za dospělým, umíralo ale malé dítě!

Ilustrační foto
Aktualizováno -
13. 5. 2019
13:06
Autor: ČTK, yks - 
13. 5. 2019
08:59

V noci na pondělí došlo v dvojgeneračním domě v pardubické čtvrti Studánka k násilné smrti malého chlapečka. Jeho otce údajně zatkli kriminalisté. Podle nejaktuálnějších informací  se momentálně rozhoduje o tom, zda je muž za své činy trestně zodpovědný. V takovém případě by mu hrozil až výjimečný trest!

Pardubičtí kriminalisté vyšetřují násilnou smrt dítěte. Podle zatím neověřených informací ČTK se obětí stal 7letý chlapeček, který teprve začal chodit do školy. Údajným pachatelem zločinu má být jeho otec (40). K činu došlo ve dvojgeneračním domku ve čtvrti Studánka na okraji Pardubic.

Podle informací televize Nova se v době činu na místě nacházely čtyři osoby, patrně prarodiče dítěte. Jeden z dospělých pak volal záchranku. Podle všeho nejprve záchranáři vyráželi na pomoc právě chlapcově otci.

„V noci ze 12. na 13. května vyjížděla posádka k dospělému muži. Na místě bylo nalezeno malé dítě v bezvědomí,“ sdělil mluvčí pardubické záchranky Aleš Malý.

Ihned po nálezu byla zahájena neodkladná resuscitace a provedeny urgentní chirurgické život zachraňující úkony. Bohužel ani po téměř hodinu trvající resuscitaci se nepodařilo u dítěte obnovit srdeční akci a pacient zemřel,“ dodal Malý. 

Potom už na místě zasahovala i policie. „Okolo jedné hodiny ranní vyjížděli policisté i kriminalisté do rodinného domu v Pardubicích, kde došlo k úmrtí dítěte mladšího deseti let,“ potvrdila pro Blesk mluvčí pardubické policie Markéta Janovská. 

V domě údajně bydlí také matka dítěte se sourozencem zavražděného chlapečka. „Vůbec to nechápeme, jsme z toho v šoku. Byl to hodný chlap, o rodinu se staral, měl normální zaměstnání. Jeho žena měla nějaké problémy, i s alkoholem, o děti se odmítala starat,“ sdělili iDnes sousedé rodiny.

Televize Nova uvedla, že v následujících 48 hodinách soud rozhodne, zda půjde muž do vazby. Za vraždu nezletilého dítěte by mu mohl hrozit i výjimečný trest. 

O dramatické situaci na místě svědčí informace od policejní mluvčí. „Bylo ihned jasné, že se jedná o násilnou smrt,“ uvedla Janovská. Policie podle ní případ intenzivně vyšetřuje, s ohledem na jeho citlivost a probíhající úkony však mluvčí odmítla uvést podrobnější informace.

ciiica ( 16. května 2019 23:54 )

Udělal to právě proto, že se chtěla rozvést ona

an.manchester ( 14. května 2019 06:59 )

Otec se starat ze chodil do prace? Chodi I bezdetni do prace. .byl jeho syn? Semeneni praseni to je odpoved ona pila on by mel dite na starost semenil by se jiny samec tak zabil dite. Prase byl zabil kvuli praseni male dite. Kastrace nebo trest smrti bud a nebo. .

dajka123 ( 14. května 2019 06:57 )

Vždy mě pobaví když nějaká máňa hodinu vyřvává na dítě aby něco nedělalo a dítě ji má totálně u (_!_), to je teda výchova. 😂

liskabystrouska ( 14. května 2019 06:23 )

mel se s ni rozvest a naopak to same .. chudak dite

mislivec ( 13. května 2019 23:31 )

Za to může ta ženská, protože chlastá, to je jasný. Z tatínka teď udělají obětního beránka a lůza si na něm smlsne hůř než na Kramňákovy.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud