Pětinásobný vrah může na svobodu: Podle soudu už si odseděl dost!

Autor: ČTK - 
25. dubna 2019
15:13

Neúspěšný student medicíny Jean-Claude Romand téměř dvě desítky let lhal svým blízkým o tom, že vystudoval lékařskou fakultu a nastoupil praxi. Místo toho žil z peněz, které vylákal z příbuzných a známých. Když hrozilo, že to praskne, rozhodl se je povraždit.

Falešného francouzského lékaře Jeana-Clauda Romanda soud před téměř čtvrtstoletím poslal na doživotí za mříže za vraždy pěti nejbližších příbuzných. Podle rozhodnutí soudu si už ale odseděl dost a bude propuštěn z věznice. Podle agentury AFP o tom ve čtvrtek rozhodl odvolací soud. 

Desítky let prožil ve lži

Neúspěšný student medicíny Romand téměř dvě desítky let lhal svým blízkým o tom, že vystudoval lékařskou fakultu a nastoupil praxi. Místo toho žil z peněz, které vylákal z příbuzných a známých. Pak dostal strach, že jeho podvod vyjde najevo.

Neuvěřitelně krutý čin spáchal v lednu 1993. Postupně chladnokrevně zavraždil svou ženu, jejich dvě děti. Manželku ubil ve spánku válečkem na těsto. Děti zastřelil puškou ráže 22 LR.

O den později poslal na onen svět své vlastní rodiče i rodinného psa. Pokusil se uškrtit i svou milenku, které v té době dlužil už 900 000 franků, tj. zhruba 5 milionů korun. Poté se předávkoval prošlými prášky na spaní a zapálil dům. V bezvědomí jej našli hasiči. Tehdy mu bylo 38 let.

Doživotí bylo jen symbolické?

O tři roky později byl odsouzen na doživotí s možností podmínečného propuštění nejdříve v roce 2015. Nyní odvolací soud konstatoval, že Romand může za dodržení přísných podmínek na svobodu. Propuštěn má být nejpozději v červnu.

Nyní pětašedesátiletý muž bude podle AFP bydlet na místě určeném soudem a musí se vyhnout veškerým kontaktům s žijícími příbuznými. Zapovězeny pro něj budou veškeré kontakty s médii související s jeho případem. Bude též pod pravidelným dozorem a nebude smět navštěvovat několik francouzských regionů.

„Pro mé klienty je to velké zklamání a velká bolest,“ uvedla podle AFP advokátka Laura Moreauová, která zastupuje dvojici bratrů zavražděné Romandovy manželky.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání