Pes u Roudnice napadl muže, vážně mu pokousal ruku: Policie obvinila majitele

Pes u Roudnice napadl muže, vážně mu pokousal ruku: Policie obvinila majitele. (Ilustrační foto)
25. 4. 2019
14:19

Kriminalisté obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti majitele psa, který napadl člověka. Informovala o tom ve čtvrtek litoměřická policejní mluvčí Pavla Kofrová.

Událost se odehrála loni u Roudnice. Volně pobíhající pes, jehož majitel se nacházel opodál, tehdy napadl jiného psa uvázaného na vodítku a také jeho majitele. „Přes výzvy poškozeného majitel nezajistil svého psa,“ uvedla mluvčí.

Při incidentu se poškozený snažil bránit a psy od sebe odtrhnout, přičemž utrpěl poranění ruky, které si vyžádalo dlouhodobou léčbu. Majiteli nezajištěného psa hrozí za ublížení na zdraví z nedbalosti trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti.

wtempo ( 25. dubna 2019 16:30 )

Proč naši zákonodárci konečně neuzákoní, že pes ať si lítá doma na zahradě řádně zajištěný, ale na veřejných komunikacích musí být veden pouze na vodítku? A pro venčení na volno už dnes existují v obcích vymezené prostory, tak proč mají mít psi privilegium volnosti? Policajti pořádně pokutovat a nikdo by se nehandrkoval, jestli je pes zlý nebo hodný - přece by nikomu neublížil, že???

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud