Mrtvé novorozeně v bobří jámě: Výsledky pitvy už mají policisté v rukou

15. 4. 2019
16:25

Případ mrtvého novorozence, který byl nalezen na konci března u Lhotky na Přerovsku, převzali krajští kriminalisté. Policisté podle dostupných informací již mají v rukou první výsledky pitvy. Po matce novorozence kriminalisté stále pátrají.

"Na případ jsem uvalila tiskové embargo. Zatím poskytovat informace nebudeme. Vyšetřování je teprve na začátku a mohlo by nám to zmařit další průběh trestního řízení," řekla dnes ČTK státní zástupkyně Michaela Šoková, která případ dozoruje.

Mrtvý novorozenec byl nalezen v neděli 31. března nedaleko rozcestí mezi Lhotkou a přerovskou místní částí Žeravice. Kolemjdoucí jej objevil pod zastávkou u potoka. Jde již o katastr obce Lhotka. Podle informací Blesku dítě leželo v noře, kterou zde vyhrabali bobři.

Policisté se o několik dní později obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po matce dítěte. Uvedli, že hledají ženu, která byla těhotná, ale nemá po porodu novorozené dítě u sebe. Neupřesnili, jak dlouho na místě mohlo tělíčko ležet. Zároveň apelovali i na lékaře  aby důsledně kontrolovali poporodní stav nejen dětí, ale i jejich matek.

Mrtvého novorozence našli místní policisté také loni v polovině července na poli u Věrovan na Olomoucku. Leželo tam zřejmě delší dobu. Případ však nevyšetřují krajští kriminalisté, ale policisté z olomouckého územního odboru.

Šéf krajské kriminální policie Jan Lisický již dříve ČTK řekl, že podle dosavadních poznatků nejde o čin násilného charakteru. Také v tomto případě ale vyšetřovatelé po matce stále pátrají.

Linkavera ( 15. dubna 2019 20:06 )

Mínus 20 kg za dva týdny! Bříško zmizí bez poškození zdraví! Potřebujete >>>> www.SlimExtrem.com

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud