Nejhledanější muž Evropy byl dopaden v Rumunsku! V Praze ho zatkli, ale utekl

Autor: Petr Šour - 
25. března 2019
16:32

Nejhledanější zločinec Británie Shane O’Brien (31), který v roce 2017 unikl české policii kvůli falešnému pasu, byl nakonec po čtyřech letech na útěku zatčen v Rumunsku. Po dramatickém zátahu bude vrah vrácen do Londýna.

Shane O’Brien je nenapravitelný agresor, už od mládí zaměstnával policii po celé Anglii. Jeho řádění vyvrcholilo v roce 2015, když bez jediného důvodu chladnokrevně zavraždil v baru v západním Londýně Joshe Hansona (†21). Bodl ho několikrát nožem do krku a utekl.

Za informace vedoucí k jeho dopadení byla vypsána odměna ve výši 1,5 milionu korun. On ale odletěl ze země pronajatým letadlem a skrýval se střídavě v Nizozemsku, na Gibraltaru a v Dubaji. Používal falešné italské pasy na jména Enzo Mellonceli a Enzo Machado. Proto zločince česká policie, která ho zadržela za napadení, nebyla schopna ztotožnit a propustila ho na kauci. Shane opět pláchnul.

Když O’Brien, otec dvou dětí, pobýval v Praze, nechal si narůst vlasy a vousy. Přes záda si nechal udělat nové tetování, sovu držící lebku, které skrylo jeho dřívější tetování nesoucí nápis Shannon 15-04-16. „Když byl zatčen v Praze, měl u sebe boxerské rukavice,“ řekl Noel McHugh z londýnské policie a dodal, že hledaný v České republice chodíval běžně trénovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud