Žena si chtěla udělat selfie s jaguárem. Ten se na ni vrhnul

Ilustrační foto  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
11. března 2019
07:12

Jaguár napadl v zoologické zahradě v americkém státě Arizona ženu, která překonala bariéru u jeho výběhu, aby si pořídila selfie. Velká kočka využila příležitosti a doživotně ji poznamenala. Návštěvnice zoo utrpěla vážné zranění ruky.

Návštěvnice zoologické zahrady nedaleko arizonské metropole Phoenixu překonala v sobotu ochrannou zábranu u výběhu, který obývá samice jaguára amerického. V okamžiku, kdy si chtěla se zvířetem pořídit fotografii, jaguár prostrčil pracky skrz mříž a zaťal drápy do její ruky.

„Slyšel jsem tu mladou dívku křičet: 'Pomoc, pomoc, pomoc',“ uvedl svědek incidentu Adam Wilkerson. Jeho matka se šelmu, která ženu držela za ruku, pokusila rozptýlit tím, že k ní do klece vhodila plastovou láhev. Ta skutečně upoutala pozornost zvířete, které ženu následně pustilo. Wilkerson poté zraněnou vytáhl zpoza ochranné bariéry, kterou před tím překonala.

 

Zoologická zahrada v prohlášení zdůraznila, že šelma neopustila svůj výběh a žena zranění utrpěla jen proto, že přelezla bezpečnostní bariéru a příliš se přiblížila ke kleci. „Musíte ji přelézt. Není to něco, co se dá snadno překonat,“ uvedla mluvčí zoo Kristy Morcomová. „Jsou to divoká zvířata a tyto bariéry jsou postavené z dobrého důvodu,“ dodala.

Poraněná žena byla převezena po incidentu do nemocnice. Podle televizní stanice ABC News se v neděli vrátila do zoologické zahrady, aby se omluvila za své nezodpovědné chování.

„Můžeme vám slíbit, že se našemu jaguárovi nic nestane,“ uvedla později na twitteru zoo v reakci na řadu dotazů lidí, kteří se obávali, že bude muset být šelma po napadení člověka utracena.

liskabystrouska ( 11. března 2019 12:44 )

banany je to k r a w a.

ivoadler ( 11. března 2019 11:29 )

Ještě, že to byla samice. Být to samec, možná by si vynutil i kopulaci. Jako ten samec šimpanze.

jardavozembouchak ( 11. března 2019 11:04 )

Té kočce??????

Krysinka ( 11. března 2019 10:55 )

Určitě to bylo pro ženu velké ponaučení do budoucna.Asi pochopila svou blbost,když se šla omluvit

jardavozembouchak ( 11. března 2019 10:49 )

Ufff...Emetika, nás vzor ))))) Doufám, že utratili tu blb.ku a ne tu nádhernou kočku...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud