Kotce, kde lev rozsápal Michala (†33), byly smrtící past! Otec je přesvědčený o vraždě

7. 3. 2019
15:26

Celou zemí rezonuje tragická zpráva o smrti chovatele lvů Michala P. (†33), kterého rozsápal jeho „miláček“, devítiletý lví samec Fufík. Policie po příjezdu musela více než dvousetkilové nebezpečné zvíře zastřelit. Při zásahu zemřela i lvice Liuwa (†1,5), kterou od mrtvoly jejího majitele dělilo pouze pletivo. Podle členů zásahu samy kotce představovaly smrtelné nebezpečí pro všechny zúčastněné.

V úterý před polednem na pozemek ve Zděchově na Vsetínsku přijela na oznámení pana Petra P. (60) policejní hlídka. Syn volajícího ležel v té chvíli v kaluži krve poté, co ho napadl jeho lev Fufík. Tělo se nacházelo v prostoru kotců, kde se v tu chvíli za téměř nezabezpečenými dveřmi pohyboval samec jedné z nejnebezpečnějších šelem světa. V druhém sousedícím kotci byla i lvice Liuwa. 

Místo činuMísto činu | 

Na místo po chvíli přijela i zásahová jednotka. Začali se sbíhat první zvědavci, kteří tušili senzaci, a páru majestátních koček „zvonila hrana“. Na místo přispěchal i ředitel nedaleké zlínské zoologické zahrady Roman Horký a veterinář Dominik Gregořík. Ti následně krátce konzultovali s velitelem zásahové jednotky plán.

„My jsme do poslední chvíle věřili, že mu pomůžem,“ řekl Horký TV Nova. Jak je ale vidět na přiloženém plánku, nebezpečí bylo obrovské, zvířata mohla z neodborně postaveného kotce kdykoli uniknout, proto bylo třeba jednat.

„Byla to černá stavba, nebylo to schválené. To neodpovídalo žádným chovatelským ani bezpečnostním parametrům, ten lev byl bezprostředně za vstupními dveřmi,“ doplnil informace Horký.

A co více, hlavní organizátoři zásahu měli strach, že by se z kotce mohla dostat i lvice, kterou podle infografiky dělila od jejího rozsápaného majitele jen stěna z tenkého pletiva, která nedosahovala ani ke stropu. Lvice navíc údajně mohla kdykoli rozrazit dveře své klece. Byly zajištěné jen šroubovákem.

Poté, co lev začal útočit na dveře, se odborníci ze zlínské zoo, policisté i veterinář rozhodli obě zvířata utratit. Doufali, že Michal P. ještě žije. 

Mohla to být i vražda?

V současné době není zcela jasné, proč zvíře svého majitele napadlo, ani to, jak a proč Michal P. vstoupil přímo k nebezpečnému lvu do kotce. Podle odborníků mohla v napadení hrát roli i říje, ve které samice nejpravděpodobněji byla. Mohl tak ve svém chovateli cítit konkurenci.

S daleko děsivějším scénářem ale přišel otec zabitého. Tvrdí, že smrt jeho syna byla úkladná vražda. „Na videu jsem ráno viděl, že syn leží v ubikaci, tak jsem tam šel. Vchodové dveře byly ale zamčené zvenku! Svazek s klíči byl v nich. Nemohl se zamknout sám,“ uvedl Petr P. Podle jeho slov běhal lev Fufík sem a tam za vstupními dveřmi a v jeho kleci byla z nepochopitelných důvodů samice. „Syn nosil neustále brýle. Bez nich nic neviděl. Ty se ale nikde nenašly,“ doplnil, proč je přesvědčený, že smrt jeho syna není jen nehoda.

Podle policie zatím nic nenasvědčuje tomu, že by měl na smrti chovatele někdo podíl. Přesto v rámci vyšetřování kriminalisté zabavili záznamy kamer z ubikace a čekají na výsledky pitvy.

liskabystrouska ( 8. března 2019 11:22 )

nemocna.. ty klice zvenku tam mohl dat jeho papínek ani na kameře nikdo nebyl mohl ji vypnout to se dalo cekat ze ho po druhé blba napadne coz se uz stalo ..chudaci zadny pohyb nemeli lito je mi jen lvů bibijana chudaci to se to vrazdilo v tak male kleci uboha zvířata

bibijana ( 8. března 2019 09:40 )

Jestli ty lvy ten "chovatel" údajně "zachránil" z cirkusu, tak ubohá zvířata šla z bláta do louže. Strašná klec, pro tak velká a svobodu milující zvířata to musela být další hrůza. Něco takového veterinární správa a potažmo další úředníci tolerovali!!! Být veterinářem, to je povolání, které může vykonávat jenom ten, kdo má kachní žaludek a povahu Mengeleho.Citlivý člověk by nedokázal zvíře zabít.Oni každý den jsou vystaveni utrpení zvířat,musí být tvrdí a bezcitní,tak jako třeba řezníci na jatkách, takže o nějaké empatii se u nich nedá mluvit.Nemají respekt,nemají moc,jako třeba celní správa.A nikdo nemá vůli tyto hrůzy řešit.Proto se tyhle hrůzy budou dít i nadále.A bude to horší,protože dnešní mládež je čím dál tím víc agresivnější a zlá.

la.ma ( 8. března 2019 06:46 )

Ganza je výsledek inkluze, blábolící dementka, neschopná napsat správně a souvisle jednu větu...rejeme za to, že curví češtinu a dluží peníze

la.ma ( 8. března 2019 06:43 )

no, a léčíš si ten nemocnej mozek?

nemocna ( 8. března 2019 03:49 )

Ano jsou to VRAZI bezcitní, lhostejní srabové co neumí řešit situaci jinak protože se jim nechtělo, vše byla práce navíc tak je jednoduše zbytečně zabili, chráněná, zdravá, krásná zvířata, policie a soud řešili u Berousků zabíjení tygrů ze zisku a tyto zabila rovnou policie pro nic za nic a kdo ví zda chovatele vůbec lev Fufík zabil, určitě to udělal nějaký vrah že lidé ve vesnici tam lvi nechtěli a tak to vyřešil že to bude vypadat že to udělal lev, zabil chovatele pohodil nebo donutil zraněného vejít do klece, co se zaujal lev jím, vrah nechal pootevřené dveře a rychle utekl ven kde hlavní dveře zamknul a nechal v nich klíče, lev se dostal tak i k hlavním dveřím a při pokusu jít dovnitř útočil jelikož majitele bránil, zamknuté dveře zvenku a ponechané klíče je jasný důkaz o vraždě! lva nebo aspoň lvici mohli uspat, byla za mřížemi v jiné kleci a i podle táty chovatele byla hodná! prosil je at jí ušetří, ale nedbali na něj, jednoduše jí také odpráskli, at se vymlouvají jak chtějí jsou jednoznačně zabijáci vrazi bezcitní, lhostejní a sraby to je zásahovka! vše řeší střílením, kdyby se jim jen trochu chtělo mohlo se to vyřešit jinak, bylo jich tam jak nasr...ch, jo v Zlínském kraji podle Čunka se má vše střílet, právo na život má jen člověk, křestan deb..ní tak jako s tím medvědem, my máme v Beskydech pět medvědů a nepos...m se, stačí je monitorovat a když mají co žrát k lidem nepůjdou, pokud ano dá se uspat a přemístit jinam ne zabíjet, právo na život na této planetě mají i zvířata ne jen lidi, lidé se roztahují všude a zvířata utiskují že jejich domov je víc a víc menší a nemají klid, nemají co žrát

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud