Čtvrtek 6. května 2021
Svátek slaví Radoslav, zítra Stanislav
Oblačno, déšť 12°C

Advokát kvůli Tereze prošvihl svatbu: U soudu ale vytasil poslední trumf!

Autor: DH - 
27. února 2019
14:44

V pákistánském Láhauru má Tereza H. (22) za sebou další z mnoha soudních řízení. Všechny oči se upíraly na advokáta Terezy, který měl pokračovat ve své závěrečné řeči. Asghar Dogar si ani tentokrát nebral žádné servítky. Přístup celníků označil za nedbalý a potom vynesl poslední trumf! Později se přiznal, že kvůli soudu zmeškal svatbu. Tereza mu však dala najevo, jak nesmírně je mu za jeho oddanost vděčná.

Dnes se jí bude lépe spát. Češka Tereza H. (22), zadržovaná v Pákistánu kvůli převozu drog, 27. února opět stanula před soudem. V posledních dnech už v jejím případu probíhají závěrečná vyjádření obou zúčastněných stran. Minulý týden před tribunálem řečnil státní zástupce, tentokrát tak byl na řadě advokát Češky. A nešetřil kritikou.

Právník Asghar Dogar ve středu prohlásil, že kufr, ve kterém bylo na láhaurském letišti nalezeno devět kilogramů heroinu, Tereze vůbec nepatřil. To je prý také důvod, proč celní úředníci nedodali proti Tereze žádné pádné důkazy. Proto prý nepředložili ani příslušné kamerové záznamy z inkriminovaného dne. Ukazovaly by totiž jejich lenost a zanedbání celé situace.

Dlouhou řeč nakonec Dogar uzavřel jednoznačným tvrzením, že je jeho klientka nevinná a kvůli chybám pákistánských státních složek sedí už dlouhých dvanáct měsíců ve vazební cele.

Své poznámky u soudu přednesla dokonce i samotná obviněná Češka. Tereza prohlásila, že během letištní kontroly v ruce žádné zavazadlo nenesla. Soudce byl trpělivý a poslouchal pozorně, nakonec si ale vzpomněl na slib daný Tereze, že případ do konce února uzavře, a nařídil advokátovi, aby svou řeč během následujícího stání dokončil. Pak odročil jednání na čtvrtek.  

 

Video Tereza odchází od soudu. - Blesk

Po skončení přelíčení Tereza před dveřmi do soudní síně Dogarovi dojatě děkovala a gratulovala mu k jeho skvělým argumentům. Ten to ocenil. Podle svých slov totiž na řeči pracoval dlouho do noci, a co víc, kvůli Tereze dokonce zameškal velkou slávu – svatbu své sestřenice. To Češku dostalo do kolen. Asghar Dogar je prý sladký a upřímný muž.  

Češka Tereza je zadržovaná v Pákistánu od ledna roku 2018, kdy ji celníci na letišti přistihli, jak v kufru veze devět kilogramů heroinu. Soud s její osobou se táhne už několik měsíců. Minulý týden ji státní zástupce obvinil z toho, že chtěla svým činem přivést tisíce Pákistánců na cestu braní drog. Podle něj chtěla zemi zdiskreditovat.

halba ( 28. února 2019 15:34 )

Zajimalo by me,cim tomu advokatovi plati.

Bohatejmrdnikatel ( 28. února 2019 11:29 )

Mr.dajko123, ty bys taky někomu dala, ale nikdo tě raz dva tři nechce!

tomik007 ( 27. února 2019 22:35 )

ANO - ofsem problem nastane: kdo se prikloni ke komu a jak moc

prazanda1 ( 27. února 2019 22:28 )

Musím říci, že pakistansky sulin musí být pořád lepší nez starý dělnický ovisly vak, vyndaný z usmolenych modraku. Svatá pravda. 😉🤗👍

sigmae ( 27. února 2019 22:15 )

ale sluší jí to, není divu, že po ní místní chlapi šílí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání