30 let od poslední české popravy: Vladimír Lulek (†35) o Vánocích pozabíjel celou rodinu! Dostal provaz

Autor: bar - 
2. února 2019
06:29

Měl na svědomí pět životů včetně svých dětí Vladěnky (†1), Kačenky (†7), Přemka (†8) a Vendulky (†10)! Soud zrůdného vraha Vladimíra Lulka (†35) poslal na smrt. Poprava proběhla 2. února 1989 v pankrácké věznici. Šlo o vůbec poslední popravu na českém území.

Svou ženu a čtyři děti zabil Lulek dva dny před Štědrým dnem. 22. prosince 1986 v bytovce v Předměřicích na Labem se opilý Vladimír vrátil z hospody. Vše začalo hádkou s manželkou Jaroslavou (†41), po té nejdřív hodil brousek a poté ji bodl do zad. Žena následně utekla na chodbu, kde ji ale dostihl a dalšími 35 ranami ubodal.

Sousedka Lenka Buriánová, kterou probudil hluk, vyběhla na chodbu, kde jí Lulek vrazil nůž do břicha. Poté se zabarikádoval v bytě, kde jeho noži neunikly tři děti (†7 až †10) z předchozího manželství ženy a jejich společná dcera. Nakonec vzal žiletku a pořezal si zápěstí a krk, po čemž skončil v královéhradecké nemocnici. I přes velkou ztrátu krve se lékařům podařilo jeho životní funkce stabilizovat. Druhý den byl už schopen transportu do vězeňské nemocnice.

Masakr v bytovce přežila jen sousedka Lenka Buriánová. „Lulkovi se často hádali. Tehdy v noci jsem slyšela křik. Seběhla jsem k jejich bytu do přízemí. Lulková byla na chodbě před bytem. Celá od krve. Snažila jsem se ji uklidnit. Pak zhaslo světlo. Její manžel vyšel z jejich bytu a začal ji znovu bodat, mně vrazil kudlu do břicha,“ vzpomínala Lenka, které Lulek poranil játra. Jako jediná však hrůzu přežila.

Předstíral nemoc

U soudu nejprve hrál Lulek psychicky nemocného. Neprojevoval lítost a držel hladovku, že se ani sám na nohou neudržel. „Nevím, proč jsem tady. O tom, že bych zabil manželku a všechny děti, nic nevím. Nic jsem jim neudělal, jsou doma,“ tvrdil Lulek. Po odsouzení ale obrátil. „Moc toho lituji. Měl jsem je všechny rád. Teď nezbývá než čekat, kdy to budu mít za sebou. Bude to pro mě jen vysvobození,“ psal svým rodičům, které žádal o odpuštění.

Úplně posledním popraveným člověkem v Československu byl narušený Slovák Štefan Svitek (†29), k trestu smrti došlo 8. června 1989. Dva roky předtím brutálním způsobem zavraždil těhotnou manželku a dvě dcery. Nejprve na ně vytáhl sekyru, poté se začal ukájet nad jejich rozpitvanými těly. Podle Svitka šlo o nejsilnější sexuální zážitek v jeho životě. Poslední popravenou Češkou se 12. března 1975 stala masová vražedkyně Olga Hepnarová (†23). U pražského Strossmayerova náměstí na zastávce usmrtila náklaďákem osm lidí. V letech 1945 až 1989 bylo v Československu popraveno 1207 lidí.

Smrt nahradilo doživotí

Trest smrti skončil spolu s komunistickým režimem. Nastoupivší Václav Havel prosadil zrušení ještě v roce 1989. V květnu 1990 byl reformou trestního práva trest smrti vystřídán doživotním vězením. V lednu 1991 byl pak Listinou základních práv a svobod zakázán.

Limone ( 3. února 2019 13:33 )

Doživotí je pro odsouzeného mnohem přísnější, než trest smrti. Jako doživotně odsouzený naivně doufá,že přijde den, kdy bude propuštěn a uběhne 20 let a ono *** !!! Ani jeden doživotně odsouzený vězeň z 90 let nebyl propuštěn a cesta na svoboduvede pouze v penálu z důvodu sebevražd !!! Pro upřesnění je však nutné dodat, že kauza Kájínek a jeho omilostnění, je jeden velký omyl a věřte tomu, že neexistuje žádný čistící prostředek, který by jeho jméno očistil.

Hatareaa Gaterlo ( 2. února 2019 16:54 )

-__-Najděte nahé ženy ve vašem městě zde: My.Su/Zeny

havran2 ( 2. února 2019 12:24 )

Tak to mělo zůstat ! ! !

Belallugosi ( 2. února 2019 12:15 )

Lulek asi byl bratrem Teda Bundyho..už pokolikátý tam cpete do článků sériovýho vraha z emeriky, dobrá práce👍

Gretka ( 2. února 2019 11:04 )

Kdo by ty vrahouny odsouzené na doživotí hlídal, ti by byli schopni vymýšlet plán jak utéct i za cenu opět zabíjet! To by musel být na jednoho vraha jeden nabouchaný chlap!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud

Mimořádná zpráva

KORONAVIRUS: 6 ČECHŮ V KARANTÉNĚ NA TENERIFE! I 1 DÍTĚArrow

Zavřít