Smrt sáňkařky (†40) ve Špindlerově Mlýnu: Žena zemřela po nárazu do stromu

Smrt sáňkařky (†40) ve Špindlerově Mlýnu: Žena zemřela po nárazu do stromu (ilustrační foto)
Aktualizováno -
23. 1. 2019
13:23
Autor: dce, ČTK - 
23. 1. 2019
12:55

Tragédie se odehrála v úterý ve Špindlerově Mlýně. Čtyřicetiletá žena zemřela patrně po nárazu do stromu, když jela na sáňkách.

Ve Špindlerově Mlýně v Krkonoších v úterý večer zemřela zřejmě po nárazu do stromu čtyřicetiletá sáňkařka. „Žena byla nalezena před 22:00 poblíž sáňkařské dráhy nedaleko stromu, do kterého pravděpodobně narazila,“ uvedl mluvčí krajské zdravotnické záchranné služby Ivo Novák. Okolnosti případu vyšetřuje policie.

Neštěstí se podle policie stalo na osvětlené sáňkařské dráze, která vede od zotavovny Malý Šišák nedaleko Špindlerovy boudy na Dívčí lávky. Dráha je dlouhá téměř tři kilometry, převýšení je necelých 400 metrů.

"Žena z dosud nezjištěné příčiny vyjela mimo dráhu do lesa, kde zřejmě narazila do stromu," řekl mluvčí trutnovské policie Lukáš Vincenc. Na sjezd dráhy se žena vydala se skupinou dalších lidí. Když dojeli, tak zjistili, že žena k Dívčím lávkám nedojela.

Policie zatím podle mluvčího neshledala známky cizího zavinění ženiny smrti. Pro přesné zjištění její smrti policie nařídila zdravotní pitvu. Okolnosti neštěstí policie dál vyšetřuje.

První resuscitaci ženě poskytli lidé na místě neštěstí, kterým radili operátoři záchranářů. Do příjezdu posádky záchranné služby z Vrchlabí v resuscitaci pokračovali záchranáři horské služby ze Špindlerova Mlýna. "Lékař pak zjistil, že sáňkařka utrpěla vážná zranění neslučitelná se životem, a byl nucen konstatovat její úmrtí," uvedl Novák.

Shagrath ( 23. ledna 2019 18:22 )

Byla tam v rámci organizované akce. Ta dráha je osvětlená. Vůbec nevíte, co se mohlo stát, tak raději nic nepište.

dietr ( 23. ledna 2019 16:38 )

Předpokládá se, že projektant sáňkařské dráhy počítal s tím, že sáňky se nedají ovládat, nebo snad dají?

janieem ( 23. ledna 2019 13:39 )

Jak můžeme chtít po dětech, aby měly rozum a byly opatrné, když ženská ve 40 nemá rozum a leze za tmy sáňkovat na kopec... Mezi stromy... No... Zbytečná tragédie . Upřímnou soustrast rodině.

petrw ( 23. ledna 2019 13:28 )

nana vypatlana asi byla ozrata a za tmy

pajato73 ( 23. ledna 2019 13:16 )

ty brdo... skoda mladeho Zivota...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud