Na běžkařku v Beskydech spadl vzrostlý strom, je vážně zraněná

Na běžkařku v Beskydech spadl strom.
Autor: ČTK - 
13. 1. 2019
16:08

Na běžkařku ve středním věku v neděli odpoledne v Beskydech na hřebenu Javorníků spadl vzrostlý strom. Utrpěla vážná zranění. Horští záchranáři varují před pohybem mezi stromy, často nevydrží tíhu sněhu.

"K nehodě jsme ihned vypravili naše záchranáře. Měli jsme informaci, že paní se nedokáže zpod stromu sama vyprostit a je zřejmě vážně zraněna. Na místě jsme ale viděli, že ženu už vyprostili její příbuzní a další kolemjedoucí běžkaři," uvedl k zásahu náčelník Horské služby Beskydy Radim Pavlica. 

Záchranáři ženu vyšetřili a přítomný lékař zjistil, že běžkařka utrpěla poranění hrudníku. "Vzhledem k počasí nemohl přiletět vrtulník, rozhodli jsme se pro pozemní transport. Paní jsme tedy ošetřili, zafixovali ji do vakuové matrace a šetrně převezli naší terénní technikou k sanitce, která dorazila do nedalekého skiareálu Kohutka," dodal Pavlica.

Horská služba opět varuje před hřebenovými túrami a výlety do zalesněných horských oblastí. "Stromy jsou obtěžkány mokrým sněhem a při nárazovém větru se lámou. Hrozí proto stálé nebezpečí úrazu od padajících větví i slabších kmenů. Včera (v sobotu) jsme se tak museli doslova prořezávat ke zraněnému skialpinistovi," řekl a dodal, že v žádném případě by se pak na horské cesty neměl vydávat nikdo osamocený.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud