Recidivista Jaroslav okradl týrané pejsky a kočičky: Kasičku vysál brčkem

Ilustrační foto z jiného případu  (Autor: Policie ČR)
Autor: dce - 
5. prosince 2018
16:09

Půl roku za tři ukradené stovky si odsedí recidivista Jaroslav P. (32). Na náměstí v Teplicích totiž vykradl kasičku na opuštěné pejsky a kočičky. Prý si chtěl jen koupit rohlíky.

Jaroslav P. byl v minulosti trestán už třikrát a v době krádeže byl dokonce v podmínce. Posedí si tedy dohromady dva roky. A to doslova kvůli pár korunám. Zloděj ovšem okradl pejsky a kočičky, kterým by oněch pár korun hodně pomohlo.

„Na kasičce je logo našeho útulku s obrázky psů, takže musel dobře vědět, kam se vloupává,“ řekla MF Dnes Kristina Nowakowská, předsedkyně spolku Anidef, jež provozuje útulek pro kočky a psy v obci Žim u Teplic. „Za ty tři stovky jsme mohli pořídit očkování, odčervení nebo čip pro jednoho pejska,“ dodává.

Stejně příkrý byl při vyhlašování rozsudku i soudce Miroslav Čapek: „Okradl zvířata, která jsou odkázána výhradně na pomoc lidí. To je neomluvitelné,“ prohlásil. Neobměkčila ho ani výmluva drogově závislého recidivisty. „Chtěl jsme si koupit rohlíky."

Muž při krádeži postupoval skutečně originálně - do kasičky strčil brčko, vysál vzduch, čímž se vytvořil podtlak a mince i bankovky se k brčku přisály. Úzkým otvorem je vytáhl za pomocí drátku. Jenže všechno zachytila kamera a všimla si ho i prodavačka z blízkého obchodu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud