Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Polojasno 13°C

Pět let utrpení, jedl vlastní výkaly. Bývalý policejní pes Cir měl trýznivou výslužbu

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
30. listopadu 2018
10:11

Nemohla se dívat na utrpení týraných psů, proto pro ně Iva Volková založila v jihočeském Hamru dočasný domov Rafael Ops. Stará se o jejich záchranu, ubytování, léčbu, i následné umístění do nových domovů. Velmi staré a nevyléčitelně nemocné pejsky nechává ve svém domově v klidu dožít.

„Momentálně tu mám osm pejsků, jeden včera odjel do nového domova. Většina z nich je tu na dožití. Všichni byli týraní, nebyli milovaní, teprve tady poznávají lásku, plnou mističku a teplo. Když odchází za duhový most, jsem s nimi, držím je do poslední chvíle v náručí. To je to jediné, co pro ně ještě mohu udělat,“ řekla Iva Volková, která o své mnohaleté práci s týranými psy teď napsala knihu Příběhy statečných, jejíž obálku bude ilustrovat Iva Hüttnerová. Vyjít by měla příští rok v únoru.

Ovčák Cir: Tyranka ho bila a nutila jíst vlastní exkrementy 

Jedním z jejích svěřenců je i bývalý policejní pes Cir, který poté, co se ocitl ve výslužbě, skončil zavřený v holobytě, kde ležel na parketách. „Když se počůral nebo vydělal, paní, u které byl, ho za to surově zmlátila a navíc ho donutila exkrementy sníst. Aby se to nestávalo, krmila ho minimálně,“ popsala Iva. Dodala, že takto Cir živořil 5 let, než ho objevila sociální pracovnice, která přišla do rodiny na kontrolu. Slyšela nářek, otevřela dveře a uviděla polomrtvého Cira, který se k ní vyplazil. Zalarmovala pak veterináře, díky tomu teď Cir dožívá konečně obklopen láskou v Rafaelu.

Rafael ops. funguje díky štědrosti dárců, lidé přispívají i formou DMS. „Všem za to děkuji. Bez nich bych tuto práci dělat nemohla,“ řekla paní Iva.

Video Roky a Dona měli těžký osud, teď jsou v Rafaelu a hledají nový domov. - Blesk Tlapky

Co útulek potřebuje:

  • Kvalitní konzervy se 100% masa
  • Odčervovací přípravky
  • Přípravky na blechy
  • Dřevěné brikety

Kam pomoc směrovat

  • Číslo účtu: 2500762609/2010
  • Adresa provozovny: Hamr u Českých Budějovic, katastr Doudleby (směr Římov)
  • Nebo pošlete SMS na číslo 87 777 ve tvaru: „DMS Rafael 30“ a tím útulku pošlete ze svého telefonu 30 korun. Můžete zvolit i vyšší částky, 60 nebo 90. 
  • Kontaktní osoba: Iva Volková, tel. 605 254 813

Roky byl na řetězu, teď se léčí

Roky – krásný 12,5 roku starý chodský pes, kterému ale musí ještě v Rafaelu doléčit oči. Měl v nich totiž infekci, léta neléčenou, která jej natolik svědila, že si kůži kolem očí rozškrábal a sedřel. Rány mu pořád ještě hnisají, proto je třeba léčbu dokončit. Roky prožil celý život na řetězu, rodina, u které byl, ho kopala a bila. Neznal lásku, pohlazení ani venčení. Je to přitom úžasný pes, který by se hodil jak ke starším, tak i mladším aktivním lidem.

To je roky. U tohoto pejska zbývá doléčit mu oči. Pak i on bude hledat nový domov. To je roky. U tohoto pejska zbývá doléčit mu oči. Pak i on bude hledat nový domov. | Blesk:Jana Ulrichová

Donu týrali feťáci, i když byla březí

Dona – je 6letá temperamentní kříženka staforda s pitbulem, která potřebuje aktivní majitele. K lidem je přátelská, milá je i na děti, nesnáší ale jiné feny, s těmi není schopna se spřátelit. I ona byla týraná. Žila u mladých lidí, kteří ji pod vlivem alkoholu a drog, kterým holdovali, bili a kopali, a to i v době, kdy čekala štěňata. Nakonec se ji i všech jejích 11 štěňat podařilo zachránit. Štěňátka už dávno mají nové domovy, Dona na ten svůj ale stále čeká.

Vánoce s Blesk tlapkami

Několikrát týdně až do Vánoc zveřejníme příběhy útulků, které potřebují vaší podporu. Přidáme seznam toho, co jim chybí a také Bleskem ověřenou adresu nebo číslo účtu, kde jim můžeme pomoci.

Video Útulek Rafael v jižních Čechách pomáhá týraným psům. - Kateřina Lang, Blesk tlapky

vemenozmojistary ( 3. prosince 2018 08:51 )

... Jsem jedna z virtuálních adoptivních osob Cirouška ❤️

vemenozmojistary ( 3. prosince 2018 08:44 )

Podívejte ne na stránky nebo Facebook Rafael o.p.s. Najdete tam vše, co potřebujete vědět 😊 I kontakt na paní Ivu. Jsem jedna z adoptivních osob týrané ho vlčáka Cirouška 😊💙

Barbora Topkov ( 2. prosince 2018 13:16 )

Zdravím, chci se zeptat zda je možné pejska adoptovat. Nebo jestli je možnost jen finanční podpory. Děkuji

Lolo Kolo ( 1. prosince 2018 01:36 )

Nemá až na pár výjimek jinak lze koupit 6 letého NO za 500 Kč a nikoho už nezajímá co se s ním děje

Lolo Kolo ( 1. prosince 2018 01:33 )

Celé MVCR a MOCR se o své vyslouzilce nepostara až na pár výjimek sam jsem měl doma z řad policie fenu která již nepřišla zkouškou a než by ji její Psovod nechal prodat za směšnou částku daroval jí mě užila si ještě VB 7 let gaucinku valoseni a nikdo neřešil z MV jak se jí vede na MOCR se psy prodavani jako nepotřebný nevyhovujici manetek kolem 500 Kč ke to hnus

Zobrazit celou diskusi
Další videa