Chlupáči budou mít veselejší Vánoce. Dary z CZECH NEWS CENTER zaplní misky a pelíšky v Jimlíně

Autor: Jana Ulrichová - 
20. prosince 2018
18:00

Už popáté pomohli zaměstnanci Czech News Center, vydavatele deníků Blesk a Aha!, opuštěným zvířatům. Letos svou sbírku věnovali Útulku pro opuštěná zvířata v Jimlíně. Zpříjemnili tak Vánoce psům a kočičkám, kteří tam čekají na nový domov.

V Jimlíně na Lounsku se starají o opuštěná, týraná a nechtěná zvířata už od roku 2002. Původně se věnovali pouze kočkám, v roce 2004 začali přijímat i psy, o rok později vznikl oficiální útulek. Blesk s ním od té doby spolupracuje. „I proto jsme se letos rozhodli přivézt pomoc právě sem,“ řekla hlavní organizátorka sbírky, manažerka newsroomu Blesku Michaela Valentová. Dodala, že stejně jako v předchozích letech se do akce zapojili nejen zaměstnanci CNC, ale i jejich přátelé.

Video  Plné misky a útulné pelíšky: Redakce CZECH NEWS CENTER dovezli nadílku do Jimlína  - Blesk Tlapky

Útulek už zachránil tisíce zvířat

Granule, konzervy, pamlsky a další věci, které útulku věnovali, zaplnily dvě auta. Soukromý útulek, kterým prošlo už přes 6000 psů a zhruba 1900 koček, přijímá ale i hospodářská zvířata, koně, krávy, slepice. „Jde většinou o zvířata zabraná Krajskou veterinární správou nebo po zemřelých majitelích,“ řekl provozovatel útulku Jaroslav Kubalík (35).

Naložit všechno do auta byla fuška. Ještě že v redakci pracují i novináři, co mají svaly!Naložit všechno do auta byla fuška. Ještě že v redakci pracují i novináři, co mají svaly! | Blesk:Foto : Czech News Center / Rušinová Mária

Noví majitelé jsou pečlivě vybíráni

I přesto, že se v posledních době zvířata hůře umisťují, a to včetně štěňat, mají v útulku přísná pravidla pro adopce. „Nestačí nám občanský průkaz. Chceme jistotu, že zájemce není v insolvenci a exekuci, že má trvalý příjem a není hlášen k pobytu na obecním nebo městském úřadu.“

„Pokud bydlí v nájmu, chceme i souhlas majitele bytu. U některých plemen, jako jsou stafordi, pitbulové nebo rotvajleří, žádáme i potvrzení ze cvičáku nebo od veterináře, že je budoucí majitel schopen toto plemeno zvládnout a je ochoten s ním chodit cvičit,“ dodal Kubalík.

Co najdou chlupáči pod stromkem

  • 361 kg granulí
  • 131,5 kg konzerv
  • 7,29 pamlsků
  • Pro kočky: 58 kg granulí
  • 21,3 kg konzerv a kapsiček
  • 3,75 kg pamlsků 
  • misky, hračky, obojky, ručníky,
  • kalhotky pro hárající fenky,
  • odblešovače, kočičí záchod, pelíšky
  • odstraňovač vodního kamene do pračky

Temperamentní Lexie

Zaměstnanci CZECH NEWS CENTER pomohli opuštěným psům v útulku v Jimlíně.Zaměstnanci CZECH NEWS CENTER pomohli opuštěným psům v útulku v Jimlíně. | Blesk:Foto : Czech News Center / Rušinová Mária

Asi 2letá psí kráska, která byla obdařenou pořádnou dávkou temperamentu. Na vodítku chodí velmi chaoticky, umí i pořádně zatáhnout. Na každý pohyb reaguje štěkáním, v kotci skáče na mříže i na okno. Potřebuje někoho aktivního, kdo s ní bude chodit na cvičák, kde se dostatečně zaměstná a naučí správnému chování.

Gold nemůže být sám

Zaměstnanci CZECH NEWS CENTER pomohli opuštěným psům v útulku v Jimlíně.Zaměstnanci CZECH NEWS CENTER pomohli opuštěným psům v útulku v Jimlíně. | Blesk:Foto : Czech News Center / Rušinová Mária

7 až 8letý kříženec staforda. Je to milý, pozorný pes, který je i přes svůj věk stále velmi vitální. Miluje procházky, na vodítku občas zatáhne, jinak na něm ale chodí dobře. Z povelů zná jen sedni. Má základní hygienické návyky, hodí se proto i do bytu. Trpí ale separační úzkostí, nedokáže být sám, v takovém případě vše kolem sebe ničí. Potřebuje někoho, kdo ho této úzkosti zbaví.

Mat byl týraný, až po dvou letech může najít novou rodinu

Zaměstnanci CZECH NEWS CENTER pomohli opuštěným psům v útulku v Jimlíně.Zaměstnanci CZECH NEWS CENTER pomohli opuštěným psům v útulku v Jimlíně. | Blesk:Foto : Czech News Center / Rušinová Mária

MAT je 1,5 až 2letý kříženec ovčáka, který byl zabaven pro týrání. Žil v nevhodných podmínkách, byl podvyživený. V útulku je už od července 2016, teprve nyní byl úřady uvolněn k adopci. Je temperamentní, miluje procházky a pohyb. Rád leze po výškách, mříže a drátěné ploty ho nezastaví. K neznámým lidem je odtažitý, nakonec se ale rád pomazlí a nechá se podrbat na břiše. Je vhodný pro někoho, kdo se mu bude hodně věnovat.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud