Zvířecí máma ze Šumperska: Jiřina sdílí svůj domek se 120 kočkami. Profesionální azyl!

Autor: Jana Ulrichová, Kateřina Lang - 
17. prosince 2018
09:00

Jestli nějaká kočka trpěla samotou a teď si chce opravdu »pokecat«, je pro ni azyl Gaia něco jako ráj. Ostatně jeho provozovatelka Jiřina Vrábelová (70) ho také pojmenovala podle řecké bohyně země. Ve svém domku má 120 mňoukánků!

Útulek provozuje paní Jiřina od roku 2009 v Lužné u Hanušovic na Šumpersku. Kočky zachraňovala ale i před jeho vznikem. Někdy se jich v jejím domku sešlo i 140! „Většinou jsou to kočičky, které v době, kdy jsme se jich ujali, byly v ohrožení života. Jsme rádi, když jim můžeme dát šanci na nový život,“ řekla. Mají tu pelíšky, košíky, škrabadla a spousty hraček. Všude je přitom čisto, uklizeno.

Kozlíci i srnka

Dveře jejího domu jsou ale otevřené i všem ostatním zvířatům. „Zachraňuji všechno živé v okolí. Měla jsem tu i dva ježky, teď tu mám dva holoubky, divočáka, srnečku, čtyři kozlíky, poníka se špatnými klouby a pět pejsků,“ vyjmenovala. Dodala, že na práci kolem zvířat není sama, přes pracovní úřad získala čtyři pomocnice, které jí jezdí dopoledne pomáhat s úklidem.

Pomáhají aukce

Finančně je útulek závislý především na přípěvcích od dobrovolných dárců. Z okolních obcí přispívají Gaie pouze Hanušovice, a to 10 000 korunami ročně, a Kopřivná, která platí útulku odvoz odpadu. „Vyděláme si proto aukcemi, do nichž nám lidé posílají různé věci, které pak na Facebooku dražíme,“ dodala Jiřina Vrábelová.

Video Azyl GAIA, z. s. Olomoucký kraj, o útulku - Blesk Tlapky

Komu pomáháte?

V útulku je v současné době 120 koček, z nichž většina je k adopci. Mají tu mladší kočičky i pár odrostlých koťátek. Jsou všech barev, zájemci si tu určitě vyberou. „Stačí, když se předem ozvou, objednají se a pak přijedou a vyberou si. Většinou se stává, že si kočička vybere sama, prostě se přitulí,“ řekla Jiřina Vrábelová.

Dodala, že jejich cílem je najít nové domovy co nejvíce kočičkám. „Bohužel ale v tomto kraji je koček na vesnicích dost, a není proto zájem brát si je z útulku,“ řekla.

Co potřebují

• Finance na veterinární péči

• Dietní granule pro kočky na zažívání a na nemoci ledvin

• Konzervy a kapsičky

• Pro velká zvířata seno na krmení

Video Kdo žije v útulku Gaia? Podívejte se na příběhy místních čtyřnohých obyvatel - Blesk Tlapky

Jak pomoci?

Materiální pomoc lze poslat nebo dovézt na adresu: Azyl Gaia z. s., Lužná 19, 788 33 Kopřivná.

Finanční příspěvky můžete poslat na transparentní účet 881188815/2010 nebo na účet azylu 239074909/0300.

Více informací na: www.azylgaia.cz, e-mail azylgaia@seznam.cz, tel. 739 145 662.

mazd ( 18. prosince 2018 17:50 )

Víte prd,bando diskutujících ubožáků.

Genny ( 17. prosince 2018 11:13 )

fakt nemusí. Víš ***

Lamlikuska ( 17. prosince 2018 10:52 )

je to maminka Milose Zemana nejvetsiho statnika vsech dob

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud