Dali domov psům z množírny. Teď budují azyl a hledají řemeslníky na pomoc

7. 12. 2018
06:00

Začalo to facebookovou skupinou zaměřenou na materiální sbírky, kterou chtěla Simona Štěpánková (57) pomoci psům v nouzi. Když ale zjistila, kolik zvířat pomoc potřebuje, založila v roce 2015 spolek Pes nejvěrnější přítel.

Spolek funguje na bázi dočasných péčí. Dobrovolníky, kteří zajišťují pejskům tyto dočasné domovy ve svých domácnostech, mají po celé republice. Hradí jim krmení a i veškerou péči včetně veterinární, a to z darů přicházejících na transparentní účet. „Nedostáváme žádné dotace ani příspěvky od obcí, jsme závislí na darech od lidí. Postupně jsme vybudovali skvělý tým dočaskářů a lidí, kteří se starají o organizaci. Bez nich bychom to nezvládali,“ řekla Simona Štěpánková. Dodala, že zároveň ve Všetatech na Rakovnicku budují azyl s kotci pro psy. Zakoupil kvůli tomu pozemek s objektem, který teď společně svépomocí rekonstruují.

Video Pes Nejvěrnější Přítel. Jak útulek funguje? Podívejte se - Blesk Tlapky
1080p 720p 360p

„V současné době se staráme o zhruba o 80 psů, což je maximum. Přijímáme je v podstatě odkudkoliv bez rozdílu,“ řekla. Dodala, že spolek má v přechodné péči také 53 pejsků z domácí množírny ve Vlčkovicích, kteří byli odebráni z otřesných podmínek. Ti ale budou k adopci až po skončení soudního řízení.

Zájemci, kteří by si chtěli pejsky od Psa nejvěrnějšího přítele adoptovat, najdou jejich kompletní nabídku na webových stránkách spolku.

Video Pes nejvěrnější přítel se stará o psy z množíren - Blesk Tlapky
1080p 720p 360p

Co potřebují

  • veterinární přípravky pro psy – šampony, odčervací tablety, odblešovatdla
  • pelíšky, převozové boxy a klece
  • fyzická pomoc při brigádách v nově budovaném azylu, uvítají zedníky, elektrikáře, vodoinstalatéry

Jak pomoci?

Pomoc můžete poslat nebo přivézt na adresu: Simona Štěpánková, Pes nejvěrnější přítel, U strouhy 529, 25250 Vestec. www.pesnejvernejsipritel.cz

Peněžní dary zasílejte na transparentní účet: 222666000/2010.

Kontakty: pesnejvernejsipritel@seznam.cz nebo na tel. 775203832.

Komu pomáháte

Říkají jim Vlčkováčci. Jsou to pejsci pocházející z domácí množírny ve Vlčkovicích, ze které spolek odebral přes 50 pejsků. Jejich majitelka, která jich měla doma 80, byla nedávno policií obviněna jen za zanedbání péče o ně. A to přesto, že se v jejím domě nekontrolovatelně množili mezi sebou, byli nemocní, nesocializovaní a psychicky zlomení. Spolek je má zatím v přechodné péči, k adopci budou až po skončení soudního řízení.

 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa