Poradna Blesk tlapky: Ptejte se Jiřího Pospíšila na zákony a právo

Jiří Pospíšil, předseda TOP 09, byl hostem pořadu Epicentrum na téma Boj proti množírnám  (Autor: Blesk)
21. listopadu 2017
23:45

Jiří Pospíšil, předseda TOP 09 a bývalý ministr spravedlnosti je vášnivý pejskař a také bojovník proti tyranům a množírnám. Zároveň je předkladatelem novely trestního zákoníku, která by měla nelegálním množírnám zavařit. Jiří Pospíšil je se svými právníky připraven zodpovědět jakékoliv vaše otázky z oblasti práva a legislativy. Poradna Blesk tlapky bude dotazy aktualizovat nejméně jednou za týden.

Online chat
Počet zbývajících znaků:
Co je podle vás "týrání"? Je to samotné provozování množírny? Už jen ten fakt, že je třeba 50 psů na malém prostoru, i když mají jídlo a vodu? (Milada Timová)
Dobrý den, paní Timová, děkuji Vám za otázku. V naší aktuální novele trestního zákoníku navrhujeme zavést nový trestný čin Chov zvířat v nevhodných podmínkách za účelem obchodu. Míří samozřejmě primárně právě na tzv. množírny. A my říkáme, že pokud někdo za účelem obchodu, ať už se ziskem či bez něj, provozuje množírnu, ve které zvířata žijí v nevhodných podmínkách a je s nimi nevhodně zacházeno, tak se jedná o formu týrání a takové jednání má být trestné. Nevhodné podmínky mohou mít různou povahu, nedostatek vody a krmiva, nedostatečný prostor či silně zane dban&eac ute; a špinavé prostředí, ve kterém zvířata žijí, odebírání mláďat příliš brzo od samice atd. atd. Věřím, že v případě schválení naší novely, budou provozovatelé množíren mnohem přísněji trestáni.
Pane exministře, co všechno chcete novelou trestního zákoníku zpřísnit?(Milan Dobčík)
Zdravím Vás pane Dobčíku, díky za dotaz. Naše novela trestního zákoníku má za cíl tři hlavní změny. Zaprvé zpřísňujeme sankce za všechny trestné činy spočívající v týrání zvířat, a to tak, aby za závažné případy týrání zvířat nemohlo dojít k tomu, že pachatel dostane jen podmínku, ale půjde do vězení. Zadruhé navrhujeme zavést nový trest "zákaz držení a chovu zvířat", a to až na dobu deseti let. Jde nám o to, aby pachateli, který bude odsouzen například k podmínce a k peněžitému trestu za týrání zvířete, dostal od soudu zároveň tento trest znemožňujícímu, aby si hned po příchodu od soudu mohl poÅ ™í ;dit nové zvíře a to opět týrat. A zatřetí navrhujeme zavést nový trestný čin zákaz chovu zvířat v nevyhovujících podmínkách za účelem obchodu, který má postihovat hlavně tzv. množírny. Věřím, že tuto naši novelu poslanci podpoří a pomůžeme tak zvířatům. Mějte se pěkně, JP
Dobrý den pane magistře, je zcela primitivní a skandální, že KVL ČR na svých stránkách veřejně podporuje krutost v cirkusech! Zvířata nemáme od pradávna pro zábavu, naopak živá (zejm. divoce žijící) zvířata nejsou klauni, a mučit je drezúrami a předělávat na člověka je čistě lidská ZHOVADILOST!!!!! Předpotopní a odporné názory představitele a některých idiotů KVL jsou nemravné a zvrácené!!!!!!! Měli by jim odebrát tituly!!!!!!! Pokud jsou placeni z našich daní, NESOUHLASÍM S TÍM a takové magory nebudu sponzorovat!!!!!!!! Děkuji Vám za pomoc zvířatům a přeji pěkné dny Mgr. Eva Neboráková(Eva Neboráková)
Dobrý den, paní Neborádková, děkuji za Vás dotaz a podporu. Osobně mám na využívání zvířat v cirkusech jiný názor než Komora veterinárních lékařů ČR a řekl jsem to opakovaně i v televizi. Myslím si, že do dnešní doby už nepatří držení zvířat v zajetí a jejich často velmi přísná až krutá drezúra jen pro potěšení a zábavu lidí. Ze stejných důvodů jako nyní podporuji zákaz exotických zvířat v cirkusech jsem například v loňském roce podporoval zákaz kožešinových farem. A to proto, že podle mě do 21. století nepatří, aby měl někdo byznys založený na držení zvířat v malých klecích a jejich usmrcení jen za úÄ elem to ho, aby si někdo mohl pořídit kožich. Je to otázka etická a já doufám v to, že naše společnost ušla od dob pradávných kus cesty a co mohlo být standardem dříve, už dnes neplatí. Přeji, ať se vám daří. JP

 

Video Epicentrum: Na majitele množíren je právo krátké, musíme přitvrdit, říká Pospíšil - Blesk TV

bersimalinecka ( 30. listopadu 2018 13:00 )

no jo pán celé zeměkoule dokjonce ho v Plzni naučili i psí právo.Bravo.Kolik psů má doma on a jeho manželka????

anunaki ( 23. listopadu 2018 07:27 )

Dobrý den,ani nevíte jakou jste mi udělali obrovskou radost, když jsem se dnes dočetla v Blesku o chystané akci na pomoc týraným zvířátkům.Už dlouhou dobu se marně snažím s někým zkontaktovat nebo nějakým způsobem na tuto hrůzu veřejně upozornit. Chtěla bych, aby se lidé konečně probudili a přestali se pořád zabývat jen sami sebou a začali myslet také na zvířata co žijí kolem nás a hlavně s námi.Mnoho lidí asi neví, že i ta zvířata mají duši citlivou, cítí bolest, hlad, žízeň, špatně snášejí kruté zacházení a hlavně se neumí sami bránit a volat o pomoc. Prosím vás lidé mějte toto na paměti a začněte se chovat ke zvířátkům mile a s láskou. Zkusme třeba vytvořit takovou celorepublikovou sbírku peněz tentokrát ale NE na děti, postižené, důchodce apod. ale právě na ta naše zvířátka v různých útulcích a také lidi co se o ně s láskou starají, bez nich by to nemohlo fungovat, děkuji mnohokrát a ještě jednou vás prosím,lidé, nezapomeňte, čekají na vás.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud