Chlapce (†9) ubili kvůli domácím úkolům, policie zatkla jeho rodinu

Devítiletý chlapec byl ubit k smrti kvůli domácím úkolům.  (Autor: Profimedia.cz - ilustrace)
Autor: ČTK - 
22. listopadu 2018
18:54

Francouzská policie vyšetřuje smrt devítiletého chlapce, který zemřel poté, co jej jeho sourozenci zbili kvůli domácím úkolům. Zatčeni byli čtyři členové jeho rodiny, uvedla prokurátorka Edwige Rouxová-Morizotová.

Bratr a sestra mrtvého hocha byli obviněni z ublížení na zdraví s následkem smrti, jeho matka z napomáhání trestnému činu a švagrová z neposkytnutí pomoci, uvedla agentura AFP. Tragická událost se stala v alsaském městě Mulhouse v polovině září.

Sourozenci zavolali sanitku, protože chlapec nedýchal. Hocha se nepodařilo oživit a pozdější pitva prokázala, že jej někdo před smrtí surově zbil. Místní list Dernieres Nouvelles d'Alsace s odvoláním na policii uvedl, že chlapce někdo bil tupými předměty, mimo jiné i násadou od koštěte, až skončil v bezvědomí.

Pak se podle prokurátorky udusil vlastními zvratky. "Jde o složitou rodinnou situaci," řekla na tiskové konferenci Rouxová-Morizotová. Podrobnosti o motivu násilí neuvedla, média však dříve informovala, že devatenáctiletý bratr a osmnáctiletá sestra chlapce zbili proto, že si nechtěl udělat domácí úkoly.

Matka v tu dobu doma nebyla, prý ale o situaci věděla, a dokonce možná potrestání chlapce nařídila. Vyšetřovací orgány zatím dál prověřují, zda smrt chlapce přímo souvisí s tím, že byl zbit. Všechny dosavadní důkazy ale ukazují na to, že tomu tak bylo, uvedla prokurátorka.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud