Problémový vnuk exprezidenta Walesy je před soudem: „Nevíte, kdo je můj děda?“ zuřil prý Dominik W. (21).

Polský exprezident údajně zaplatil za vnuka kauci.
Autor: yks - 
28. listopadu 2018
14:22

Celkem šest různých překročení zákona klade žaloba za vinu mladému Polákovi Dominikovi W. Podle neoficiálních informací se jedná o vnuka bývalého polského prezidenta Lecha Wałęsy. 

Teprve 21letý Dominik je obžalován z jízdy v opilosti, zesměšňování policie a z dalších deliktů. Nejzávažnější je obžaloba z ohrožování silničního provozu, kterého se měl Dominik W. dopustit, když řídil svůj Volkswagen Golf pod vlivem alkoholu.  Za to mu hrozí až 12 let vězení. 

Během chaotické jízdy měl nabourat dva automobily. Když mu zdravotní sestry chtěly odebrat krev, počastoval je vulgárními oslaveními a vysvětlil jim, že by se raději měly věnovat někomu jinému, vzhledem k tomu, kdo je jeho dědeček. Nakonec ho muselo držet několik policistů, aby vůbec bylo možné stanovit, kolik toho vlastně vypil.

Výsledky krevních testů nepotěšily Dominika a nejspíš ani Lecha. Mladík měl totiž v krvi skoro 2 promile alkoholu. Walesa údajně musel za svého vnuka zaplatit kauci. Proces stále pokračuje. První rozsudek poslal mladíka z prominentní rodiny na 3 měsíce do vězení. Verdikt však zatím nenabyl právní moci a zabývá se jím odvolací soud.

I když tento proces dopadne pro Dominika dobře, zdaleka to neznamená, že má vyhráno. Je totiž stíhán ještě v jiné kauze. Měl vyhrožovat nožem své bývalé přítelkyni.

ivoadler ( 28. listopadu 2018 17:19 )

To je docela častý případ, že se vnuk povede po dědečkovi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud