Záhada ženy vyplavené na břeh: Nikdo neví, kdo to je, ale na pohřeb přišlo mnoho lidí

Neznámé ženě, jejíž tělo vyplavilo na břeh moře, uspořádali pohřeb.  (Autor: Policie Sussex/profimedia.cz)
Autor: shp - 
30. října 2018
13:13

Měla tmavě hnědé vlasy po ramena, oči podobné barvy a vlídnou tvář. Nosila dva stříbrné náhrdelníky. O koho však šlo, není dosud jasné. Tělo neznámé ženy vyplavilo moře loni v červenci na údolní nivě Cuckmere Haven poblíž města Sussex. Pohřeb jí zaplatily dvě Angličanky, které jsou odhodlané zjistit, o koho šlo.

Policie ani po více než ročním vyšetřování nezjistila, kdo dotyčná žena je. Strážci zákona však předpokládají, že jde o Evropanku, pravděpodobně Angličanku, která zemřela buď po pádu z útesu na kameny, nebo poté, co do ní při plavání vrazil člun či loď.

Vyšetřovatelé zkusili, co mohli. Test DNA, zubní záznamy ani otisky prstů jim nepomohly nic zjistit. Dvě cizí ženy se rozhodly, že nejenom uspořádají neznámé pohřeb, ale pokusí se najít její příbuzné. Christina Martin (38) a Sarah Taylor (41) se přitom seznámily až na smutečním obřadu.

Předtím si ale vyměnily mnoho e-mailů a často si telefonovaly. Pohřbu se přitom zúčastnila spousta cizinců. Všem nebyl konec bezejmenné ženy lhostejný. „Došlo tam k úžasnému momentu, kdy jsem se podívala a viděla lidi daleko, jak jenom oko dohlédne. Na konci byla naše neznámá paní a květiny,“ řekla Christina podle Daily Mailu.

Plakala jsem, protože to bylo radostné. Měla jsem z toho hluboce dojímavý pocit, že má neznámá paní zanechala takový odkaz. Svedla neznámé lidi dohromady jako komunitu. Každý tam byl z jiného důvodu, ale spousta lidí se stala přáteli toho dne,“ dodala s tím, že pátrání po identitě ženy nekončí.

majojo ( 30. října 2018 17:00 )

Zemřela buď po pádu z útesu nebo při plavání... a co tedy měla oblečeno na sobě? Pokud nic, patrně už nebyla ve stavu, aby bylo možno hodnotit, že měla vlídnou tvář. V anglickém bulváru jsou zřejmě stejní myslitelé, jako v tom našem.

Monikay ( 30. října 2018 14:58 )

to je hezké, mají tam komunitní život, trochu jinak k tomu přistupují. škoda že paní nikdo nehledá...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud