Majitel bistra měl rozsekat školačku (†14) do kebabu: Pořád čekám, že se vrátí, říká zoufalá matka

Autor: ital - 
30. října 2018
21:13

Už je tomu 15 let, co její tehdy čtrnáctiletá dcera Charlene zmizela v anglickém městě Blackpool. V roce 2006 policie prohlásila nezvěstnou školačku za mrtvou. Třiapadesátiletá matka Karen Downes ale stále čeká, že se jednou vrátí.

Prvního listopadu roku 2003 zmizela v té době čtrnáctiletá Charlene Downes. Policie zahájila vyšetřování a v roce 2006 sdělila, že je školačka s největší pravděpodobností po smrti. Podezřelým se stal Iyad Albattikhi, majitel místního kebabového bistra, a jeho známý Mohammed Reveshi.

Policisté věřili, že muži dívku zabili a její tělo rozsekali do kebabu, který potom servírovali zákazníkům. Když matka slyšela tyto děsivé detaily u soudu, nevydržela to. "Vyběhla jsem a pozvracela jsem se," popsala. 

Následující rok se však ukázalo, že důkazy byly založeny pouze na povídačkách z doslechu a nekvalitních nahrávkách ze štěnic umístěných v autě a bytě podezřelých. Oba muži tak byli propuštěni a následně dostali odškodnění 250 000 liber (více než 7 milionů Kč).

V roce 2008 uspořádala maminka Karen vzpomínkovou mši za Charlene. O několik měsíců později se však ukázalo, že policejní vyšetřování se vedlo neprofesionálně a bylo zpackané, za což byli potrestáni dva policisté. „Přišlo mi, že se všechno obrátilo proti nám. O Madeleine McCann se neustále psalo v novinách. Bylo mi líto její rodiny, ale zároveň jsem se cítila dotčená. Její rodiče byli vzdělaní a vlivní. Já ne. Charlene byla vzpurná dívka, ale to neznamená, že na ní nezáleží. Manžela Boba dokonce místní zmlátili, jelikož si mysleli, že máme v jejím zmizení prsty,“ uvedla zdrcená maminka.

Roku 2012 založila web, na němž se dožadovala dosažení spravedlnosti pro svou dceru. O dva roky později nabídla policie odměnu 100 000 liber (2,9 milionu Kč) za informace, jež pomohou případ uzavřít.

Čtyři Charlenini sourozenci, kteří už dnes mají děti, se snaží své rodiče v jejich boji za spravedlnost podporovat. „Pomáhají nám pokračovat dál,“ vysvětlila Karen. „Ale já stále ještě žiji v naději, že uslyším hlas své dcery. Pořád naivně doufám, že Charlene jednoho dne projde dveřmi a řekne: ,Mami, jsem doma´. Vím, že jsem udělala chybu. Bylo jí jen 14 a byla vzpurná. Měla jsem vidět, že se něco děje.“

Policie se stále nevzdává. „Jsme odhodláni najít vraha Charlene. Naši pozornost směřujeme na sexuální zneužívání dětí,“ potvrdil policejní inspektor Richard McCutcheon.

Policejní mluvčí dodal, že loni v srpnu 2017 zadrželi policisté muže (53) podezřelého z vraždy Charlene, ale byl propuštěn pro nedostatek důkazů. Jejich nalezení je nyní předmětem dalšího vyšetřování.

tomik007 ( 31. října 2018 00:58 )

Tohle je dost znamy fakt

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud