Zklamání pašeračky Terezy: Nejdůležitější muž jí dal vale!

29. 10. 2018
19:15

Další stání u pákistánského soudu měla Tereza (22) naplánováno na pondělí 29. října. Jak se už stalo známým zvykem, vyrazila do soudní budovy v doprovodu početné skupiny policistů. Soudce sliboval rozuzlení jejího procesu do konce října. Očekávání tak byla veliká.

 

Češka Tereza H. se v Pákistánu těší stále větší popularitě. Její cesty k soudu připomínají spíše chůzi filmové hvězdy po červeném koberci na festivalu v Karlových Varech. Jenže soudě podle toho, jak se zatím její proces vyvíjí, je velmi pravděpodobné, že ji v brzké budoucnosti žádné lázně nečekají. 

Také tentokrát vyrazila obžalovaná k soudu s úsměvem na rtech a v dobrém rozpoložení. Není se čemu divit, vězni po celém světě milují, když mohou na chvíli opustit vězeňskou celu a projít se na svobodě. Jsou známy případy recidivistů, kteří si polovinu své trestné činnosti vymysleli, jen aby se na chvíli dostali do soudní síně a na čerstvý vzduch.

Zdálo by se, že dnes Tereze nemůže nic zkazit dobrou náladu a smazat úsměv z tváře. Právě k tomu ovšem došlo. Když dorazila do jednací síně, zjistilo se, že soudce se nedostavil. Důvodem jeho absence může být podle některých zdrojů akutní onemocnění. Pro Češku to znamená jediné. Další vycházku z věznice, ve které může strávit v krajním případě i zbytek života. 

Video Tereza je zvyklá, že k soudu musí chodit velmi často. - Blesk.cz
360p

Jak už zaznělo dříve, zatím nelze říct, kdy zhruba bude vynesen rozsudek. „Pákistánský justiční systém úplně neodpovídá evropským, respektive českým zvyklostem. Termín vynesení verdiktu nelze odhadnout,“ vysvětlil Michal Bucháček z tiskového odboru Ministerstva zahraničních věcí. Tereza tak nadále čeká na skutečný posun a nedočkavě vyhlíží konec celé kauzy.

Pákistánští celníci Terezu zadrželi před odletem ze země s devíti kilogramy heroinu schovanými v kufru. Češka od začátku tvrdí, že o těžce návykovém opiátu v zavazadle nic nevěděla. Jako svatoušek ovšem nepůsobila ani před zadržením. Podle kamarádky se totiž živila prostitucí. Jak Simona uvedla, za výdělky obě mladé ženy jezdily do Švýcarska a pak také právě do Pákistánu.

noacojezase ( 30. října 2018 09:57 )

Dojemné, zamáčknu slzu a sundám botičky.

dutchschulz ( 30. října 2018 07:27 )

Novinářská spodina se nezmůže na nic jiného, než stále psát o "nejdůležitějších mužích Terezy". Jednou je to bývalý advokát, pak současný advokát, teď pro změnu soudce... Při tom postrádám informaci o skutečně nejdůležitějším muži Terezy - jejím otci, pokud vůbec nějakého má.

petrw ( 30. října 2018 05:55 )

asijo luza jedna nevzdelana

odlisny ( 29. října 2018 22:42 )

už se vaří voda?

tomik007 ( 29. října 2018 21:57 )

Povezes ji na damskem kole, na tyczi ?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud