Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

Komplikace před vynesením rozsudku: Tereze v Pákistánu nepomohly ani diamanty

Autor: chal, dce - 
25. října 2018
05:25

K soudu ve středu Tereza opět dorazila s úsměvem na rtech. Aby taky ne - soudce už minulý týden předjímal brzký konec jednání a rozsudek. Jenže... ani tentokrát se Tereza nedočkala posunu. Kvůli stávce advokátů líčení neproběhlo. A Tereze nepomohly ani fešácké náušnice. 

Ve středu mělo proběhnout další stání pákistánského soudu s českou pašeračkou Terezou H. (22). Ani tentokrát se ale proces nikam nepohnul. A ani nemohl. K dalšímu zdržení došlo kvůli stávce advokátů.

Tereza se tedy k soudu dostavila, ale návštěva to byla opět zbytečná. Zapózovala pro kamery, ukázala své krásné "diamantové" náušnice a šla zpátky do vazby. Stání bylo odročeno na pátek 26. října, což Blesku potvrdila i mluvčí Ministerstva zahraničních věcí Michaela Lagronová.

Video Tereza před soudem - Dagmar Čechová, Blesk

Případ se táhne od lednového zadržení už deset měsíců a konečně to vypadá, že se blíží konec. V pátek by měl poslední svědek dokončit výpověď a pak dostanou prostor obě strany pro pronesení závěrečných řečí.

Jak už zaznělo dříve, zatím nelze říct, kdy zhruba bude vynesen rozsudek. „Pákistánský justiční systém úplně neodpovídá evropským, respektive českým zvyklostem. Termín vynesení verdiktu nelze odhadnout,“ vysvětlil Michal Bucháček z tiskového odboru Ministerstva zahraničních věcí. Tereza tak nadále čeká na skutečný posun a nedočkavě vyhlíží konec celé kauzy.

Pákistánští celníci Terezu zadrželi před odletem ze země s devíti kilogramy heroinu schovanými v kufru. Češka od začátku tvrdí, že o těžce návykovém opiátu v zavazadle nic nevěděla. Jako svatoušek ovšem nepůsobila ani před zadržením. Živila se totiž prostitucí. Jak řekla její kamarádka Simona, za výdělky obě mladé ženy jezdily do Švýcarska a pak také právě do Pákistánu.

padouch236 ( 25. října 2018 14:14 )

Co tam pořád řeší? Měla v batohu 9 kilo svinstva, měla. Tak jaké rozmýšlení? Napařit jí 20 let v tamním kriminálu a šmytec...

sores ( 25. října 2018 10:02 )

Je to namyšlená nevyzrálá holka která si myslí že oslňí každého i soudce.Na to zdaleka nemá! No ta se po.s.r.a.l.a!

Gammi ( 25. října 2018 08:52 )

Já myslím že ta její babička co za ní tak tesknila se ted klepe do čela a nerozumí tomu.Holka evidentně pracuje na zádech , prokazatelně žije z prachů za prodej drog co ničí tolik lidí a i v lágru si to uměla zařídit tak že jí tam někdo dává diamanty.Je jí tam opravdu zle.Pořádnej kriminál nepoznala.Čemu se jako směje??

radi ( 25. října 2018 07:47 )

Soudim podle toho, jak je stale vysmata, ze ji asi spatne v lochu neni. Barveni vlasu, drapu, tlamy.....kdykoliv vyleze, nove hadry, brejlicky.

JaPi ( 25. října 2018 07:11 )

Je vidět, že fakt v tom vězení trpí. Co takhle sbírka pro vězněnou v Pakistánu, třeba na kompletek náušnice, náhrdelník a prsten (zlato, platina a české granáty (aby si na nás vzpomněla).

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání