Brutální vražda Marie (†45) a Aleše (†63): Šli pro 8 milionů, odnesli 600 korun, odhalil »hlídač« u soudu

Autor: ČTK, shp - 
13. srpna 2018
11:33

Podle všeho nevraždil. Vrahovi však pomohl se zločinem, který v zabíjení vyústil. Miroslav Benák (†54) zavraždil v chatové oblasti na Ústecku manžele Aleše (†63) a Marie (†45), jejich dcery pak sexuálně zneužil. U soudu, který případ projednává, promluvil komplic a recidivista Jaroslav T. (53), který pomáhal svázat oběti.

Video  Vražda v chatové kolonii v Ústí: Obětí je víc!  - Aktu.cz
Ústecký krajský soud začal projednávat lednovou vraždu manželů v chatové oblasti ve Střížovicích na Ústecku. Obžalovaný je čtyřiapadesátiletý Jaroslav T., který se podle policie nepodílel přímo na zavraždění muže a ženy.

Vrahovi Miroslavu Benákovi ale pomáhal se svázáním tří jejich dětí. Jaroslav T. to u soudu přiznal. Za zbavení osobní svobody a omezování domovní svobody hrozí obžalovanému až 16 let vězení. Benák po činu spáchal sebevraždu.

Jaroslav T. před soudem uvedl, že se podílel na svazování dětí zavražděného manželského páru. S Benákem domluvil obchod, kdy od něj měl za hlídání a svazování dětí dostat peníze. Řekl, že s Benákem uzavřel "kšeft", když mu slíbil podíl z peněz zavražděného.

"Mohli bychom vydělat dobré peníze, řekl, že zná podnikatele, který mu dluží osm milionů. Se mnou jedná proto, abych pohlídal děti, aby třeba někomu nezatelefonovaly," uvedl dnes obžalovaný Jaroslav T. o dohodě s Benákem.

Jaroslav T. a Benák šli podle obžaloby do chaty pro osm milionů korun. Do chaty vešli 7. ledna večer. Uvnitř byl manželský pár a jejich tři děti, dvacetiletý syn a dvě nezletilé dcery. Společně je spoutali lepicími páskami. Jaroslav T. pak podle obžaloby místo opustil s 600 korunami, které muži v chatě našli.

Benák následně ubil manžele k smrti. Jaroslav T.  se přihlásil na policii sám 12. ledna. V důsledku prožitých událostí se u mladší z nezletilých dcer projevila posttraumatická stresová porucha a u starší z dcer je dle znalců zvýšené riziko jejího projevení.

Vražda manželů šokovala celé Česko. Jejich těla byla nalezena 8. ledna. Vetřelci Jaroslav s Miroslavem den předtím vnikli do osudného domu, páskami připoutali Aleše a Marii a jejich tři potomky – syna (22) a dvě nezletilé dcery.

Po spoutání všem poškozeným přiložili kusy ručníku na oči a přelepili stříbrnou lepící páskou, kterou jim omotali kolem hlavy a zalepili lepící páskou ústa, v důsledku čehož měli poškození strach a báli se o svůj život a zdraví,“ stojí v obžalobě podle webu Lidovky.cz.

Když Miroslav později zjistil, že manželé žádné velké peníze nemají, ubil je. Nejdříve ženu, poté jejího muže. Aleše také škrtil. Po vraždění sexuálně zneužil obě dívky, následně vyšel před dům a zastřelil se. Pomoc přivolal až později syn, kterému se podařilo vysvobodit.

buznazblesku ( 13. srpna 2018 21:06 )

Durazně požaduji abych byl zablokovan,nebo začnu psat opet pravdu!!!!

flora ( 13. srpna 2018 18:41 )

Do zahradní chatky pro 8 melounů... Jak vysoké IQ měl tenhle dohromady s vrahem? 20? Soud tedy soudí báchorku kterou si tenhle klidně mohl vymyslet? Doživotí, bez diskuze a na jeho náklady. za tím účelem by se vyplatilo otevřít nějaký kamelom. Žádný válendo po věznických hotýlcích

marlen52 ( 13. srpna 2018 18:22 )

zase lituji, že není trest smrti co s takovým hajzlem bude se válet v kriminále a my na něj budeme makat

sores ( 13. srpna 2018 18:22 )

Tím že u nás není trest smrti jako v USA tak se mužský nebojí vraždit,jim přeci o kejhák nepůjde,že! Pedofilům co zprzní malé dětičky uříznout koule a vrahům smrt za smrt! Jak jednoduché ale v Česku hnusném neproveditelné!

dobraduse ( 13. srpna 2018 17:27 )

no a na to si přišel jak? na pastvě koz

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud