Vrah z chaty v Ústí nebyl sám? Nemáme toho druhého, řekl vyšetřovatel

Autor: ljš - 
11. 1. 2018
19:12

Mají tři svědky brutálního činu, přesto je i pro vyšetřovatele vraždy Aleše (†63) a Marie (†45) S. případ dál plný otazníků. Svědčí o tom vyjádření jednoho z nich.

Ústecká policie se od pondělí, kdy k vraždám došlo, obrnila mlčením, deníku Mladá fronta Dnes se ale podařilo kontaktovat jednoho z kriminalistů. Ten připustil, že policie stále pracuje s verzí, že pachatelé mohli být dva. "Nemáme toho druhého," řekl prý. Pak ale výhýbavě dodal, že si počtem nemohou být jistí. "Nevíme přesně, co tam ty děti viděly a slyšely," uvedl.

Promluvit se rozhodli také příbuzní zavražděného páru. Ti popírají, že by za vraždou předsedy zahrádkářské kolonie a jeho ženy mohly být dluhy nebo milenecký trojúhelník. "Táta byl úplně obyčejný člověk. Žili tak, počítali každou korunu," řekla Alešova starší dcera, která žije v jižních Čechách. Rodina podle ní nikomu cizímu nedlužila. "Vůbec. Na tu přístavbu, co tam udělali na zahradě, jsem mu půjčovala peníze já," řekla.

Sama neví, co se na místě tragédie odehrálo. Se svými nevlastními sestrami totiž ještě neměla možnost mluvit. "Byly celý den u policejního psychologa," vysvětlila.

Video Dcera zavražděného Aleše z Ústí promluvila - FTV Prima

Že by rodina byla zadlužená, popírá i švagrová zavražděné. Podle ní žili velmi skromně. Za nesmysl považuje i spekulace, že vrahem by mohl být zhrzený Mariin milenec, a odmítla i motiv spojený s drogami. Aleš podle ní sice marihuanu pěstoval, dělal z ní prý ale masti. "Byl to léčitel. Myslíte, že ve svém věku někde něco kouřil? To už neměl zapotřebí," řekla Mladé frontě.

Děti, které si v noci na pondělí prošly peklem a byly svědky smrti rodičů, byly podle dostupných informací již propuštěny z nemocnice a nacházejí se u příbuzných. 

Video Vražda v chatové kolonii v Ústí: Obětí je víc! - Aktu.cz

mim33 ( 12. ledna 2018 13:13 )

Buď je policie totálně neschopná nebo si novináři cucají ty informace z prstu. I když nemám o polici přehnaně vysoké mínění, tipuji to v tomto případě spíš na tu druhou variantu.

mim33 ( 12. ledna 2018 13:10 )

Policie neví, co svědci viděli? To je zvláštní vyšetřování.

tomik007 ( 11. ledna 2018 22:11 )

Ten druhej bude ten v bilym skafandru

peterwilliams ( 11. ledna 2018 19:24 )

ten dvacetilety syn nebyl uz dite ..prece musel videt kdo je prepadnul

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud