Neděle 25. února 2024
Svátek slaví Liliana, zítra Dorota
Zataženo, déšť 8°C

Muž (†31) spadl do Hranické propasti a zemřel, byl opilý

Hranická propast.
Hranická propast.  (Autor: Blesk - Pavel Ryšlink)
Autor: ČTK - 
10. srpna 2018
14:49

Přerovští policisté uzavřeli případ dubnového smrtelného pádu muže do Hranické propasti u Hranic na Přerovsku. Podle kriminalistů byl opilý a do propasti spadl bez cizího zavinění. Případ bude odložen, řekla dnes ČTK policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladý muž se na konci dubna zřítil z prudkého srázu do hloubky několik desítek metrů, a když se mu hasiči snažili pomoci, nalezli ho bez známek života. Na místo neštěstí letěl ještě vrtulník letecké záchranné služby, návštěvníkovi vyhledávaného turistického místa však už nebylo pomoci. Podle dřívějšího vyjádření policie šlo o jednatřicetiletého cizince.

Šetřením nebylo zjištěno, že by k jeho pádu došlo cizím zaviněním nebo že by na něm měla účast další osoba. Na základě znaleckého zkoumání bylo zjištěno, že byl mladík pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Případ bude z naší strany odložen, protože ve věci se nejedná o podezření z trestného činu," uvedla Zajícová.

Hranická propast leží na pravém břehu Bečvy v národní přírodní rezervaci Hůrka u Hranic v katastru města Hranice. Propast je v Hranickém krasu nedaleko veřejnosti přístupných Zbrašovských aragonitových jeskyní. Hloubka suché části propasti je 69,5 metru.

V září 2016 potvrdil výzkum česko-polské expedice, že propast je s hloubkou 404 metrů pod hladinou vody nejhlubší zatopenou jeskyní na světě. Hloubku změřili pomocí robota, dna přitom stále ještě nedosáhl.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání