Rodina Ivy (†24), která zemřela ve vodopádu v Rakousku: Poslali dojemný vzkaz

7. srpna 2018
15:01

Přála si cestovat po světě, jeden ze zážitků se jí ale stal osudným. Mladá Češka Iva (†24) zahynula v Rakousku po pádu do Krimmelského vodopádu, kde se účastnila závodu LowCost Race. Její rodina nyní poslala ostatním soutěžícím dojemný vzkaz.

K tragédii došlo k večeru 4. 8. 2018. Iva se patrně šla projít k řece Krimmler Ache, uklouzla na kameni a spadla do vody, kde se nejspíš utopila. Češka se ke Krimmelským vodopádům, které patří k jedněm z nejkrásnějších v Evropě, vydala spolu se svým týmem v rámci závodu LowCost Race.

Na místo neštěstí se ihned vydal zakladatel závodu Milan Škoda. Organizátoři spolupracovali s ambasádou i policií a následně odvezli parťačku Ivy zpět do Česka. Teď je na vlastní přání v péči odborníků," uvedli na svých stránkách organizátoři závodu LowCost Race.

Pořadatelé se spojili i s rodinou tragicky zesnulé Češky, která poslala ostatní soutěžícím vzkaz. Rodina Ivy si nesmírně váží projevené solidarity a soustrasti od účastníků. Přeje jim hladký průběh závodu, co nejlepší zážitky a vzkazuje, ať jedou opatrně," uvedli organizátoři.

Některé týmy se po tragédii rozhodly ze závodu odstoupit, ostatní účastníci avizovali, že budou pokračovat na počest a památku Ivy (†24). Už ale nebudou plnit výzvy za účelem sbírání bodů. Několik týmů se sjelo na místě neštěstí a vytvořily tam pietní místo. Účastníci rozesetí po celé Evropě se začali scházet s ostatními, aby se vzájemně podpořili, protože je událost hluboce zasáhla," dodali pořadatelé.

Organizátoři LowCost Race o tragické smrti mladé Češky.

Co je LowCost Race?

LowCost Race je závod, při kterém účastníci cestují po Evropě. Cílem je dosažení co nejvíce ze 40 vybraných míst. Soutěžící závodí ve dvou kategoriích. V kategorii Joypacker jde čistě jen o radost z cestování, v kategorii Racepacker soutěžící sdílí své cesty online a plní nejrůznější výzvy. Závodníci si na start závodu mohli vzít maximálně 100€, za utrácení navíc ztrácí body. Letos se koná pátý ročník, na jehož start se v pátek v Praze postavilo téměř 140 týmů. Cíl závodu je opět v Praze, a to 13. srpna.

Závod se poprvé konal v roce 2014 jako soukromá akce. V roce 2016 bylo přihlášených závodníků téměř 100. „Cílem závodu je ukázat, že cestovat se dá i bez peněz, aniž by o ně žebrali. Stačí být kreativní a najít jiné způsoby, jak se lidem odvděčit,“ píší organizátoři závodu na svém webu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud