Vrať se do své země, křičela žena na migranta (91) a rozbila mu obličej cihlou

Autor: shp - 
11. 7. 2018
07:20

Americká policie vyšetřuje násilný útok, jehož obětí se v Los Angeles stal 91letý přistěhovalec z Mexika. Podle svědků na něho zaútočila místní žena betonovou cihlou, načež se k útoku přidala skupina mladíků.

Stařec, který v USA žije legálně, skončil v nemocnici s rozbitou lícní kostí a zlomenými žebry, napsal list The Washington Post. Mexický důchodce Rodolfo Rodríguez podle svědků incidentu minulou středu na chodníku nechtěně strčil do mladé dívky, jejíž matka se na něho vzápětí obořila.

Udeřila jej cihlou a křičela, aby se "vrátil do své země". "Snažila jsem se mu pomoci, ale ta žena křičela: ´Jestli sem přijdeš, praštím do tvého auta stejnou cihlou´," řekla washingtonskému deníku Misbel Borjas, která celou událost vyfotila a zbitého starce natočila.

K útočnici se podle ní vzápětí přidala skupinka mladých mužů, kteří Rodrígueze nařkli, že se snažil dívku unést. Kopali do něj, když už ležel na zemi, a šlapali mu na hlavu. Případ nyní vyšetřuje losangeleská policie, která nezveřejnila žádné podrobnosti.

Podle statistik zveřejněných americkými médii vzrostl v loňském roce počet násilných činů spáchaných proti hispánské populaci v Kalifornii o více než 50 procent. Prezident Donald Trump od svého loňského nástupu do funkce razí ostře protipřistěhovaleckou politiku a mluví o tom, že by USA měly deportovat imigranty pobývající v zemi nelegálně bez rozhodnutí soudů.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud