Soud v Čechách zastavil stíhání Radovana Krejčíře: Co se stalo?

Autor: ČTK - 
25. července 2017
14:45

Pražský městský soud dnes znovu zastavil trestní stíhání Radovana Krejčíře za údajný únos podnikatele Jakuba Konečného. Případný uložený trest by totiž podle názoru soudního senátu neměl význam vedle dalších trestů, které již Krejčíř dostal – především vedle 35 let vězení, které si odpykává v Jihoafrické republice za pokus o vraždu, obchod s drogami a únos.

Proti rozhodnutí, které Krejčířovo stíhání zastavilo pro neúčelnost, je možné podat stížnost. Státní zastupitelství už tuto možnost úspěšně využilo dříve, kdy stíhání zastavil jiný senát pražského městského soudu. Vrchní soud tehdy se zvoleným postupem nesouhlasil a nařídil dotáhnout případ únosu do konce.

Nový senát nyní vycházel z toho, že Krejčíř byl v mezičase pravomocně odsouzen v JAR. V Česku navíc dostal zatím nepravomocný souhrnný trest v délce 15 let, a to mimo jiné v souvislosti s tunelováním státního podniku Čepro. Český soud do trestu započítal i dřívější pravomocný trest v délce 10,5 roku za vytunelování firmy Technology Leasing a daňový únik firmy M5.

Městský soud vzal při aktuálním rozhodování v úvahu i to, že Krejčířovi bude příští rok 50 let. I pokud by ho JAR nakonec vydala k výkonu trestu do Česka, věznici by i vzhledem k trestům doposavad uloženým v tuzemsku opustil ve velmi pokročilém věku.

Obžaloba tvrdí, že Krejčíř v roce 2002 zorganizoval únos Konečného, aby ho jakožto údajného policejního informátora postrašil a aby se dostal k nemovitostem v Dobřichovicích a Černošicích. Samotný únos údajně provedl kosovský Albánec Jetullah Mjekiqi a další dva neznámí muži, kteří prý Konečného donutili nastoupit do auta a odjeli s ním do rekreačního areálu Vystrkov u Orlické přehrady.

Další den ho podle spisu převezli do pronajaté kanceláře ve Všenorech, kde Konečný za přítomnosti Krejčíře podepsal bianco směnky, prázdné papíry a nevyplněné daňové doklady. Krejčíř tak na sebe údajně nechal převést nemovitosti za zhruba 35 milionů korun. Odpoledne pak byl Konečný propuštěn. O tři roky později muž zmizel. Podle některých verzí se mohl stát obětí vraždy v rámci vyřizování účtů mezi podnikateli.

Kauza se táhne řadu let. Pražský městský soud nejprve Krejčíře v roce 2008 uznal vinným z organizace únosu a uložil mu sedmileté vězení. Verdikt potvrdil i vrchní soud, Nejvyšší soud však rozsudek zrušil. Čin byl posléze překvalifikován na pokus o vydírání, za nějž soud Krejčíře potrestal 6,5 roku odnětí svobody. Odvolací senát však toto rozhodnutí zrušil a vrátil kauzu k dalšímu projednání.

Krejčíř, který z Česka uprchl v roce 2005 před vyšetřováním české policie, čelí v JAR i dalším obviněním. Podle jihoafrických médií byl převezen do nejpřísněji střežené věznice, protože se opakovaně pokusil o útěk.

Video  Tajné video z vnitřku Krejčířovy vily: Kluci, co ho natočili, skončili v klepetech!  - Aktu.cz

Vše o Radovanu Krejčířovi čtěte ZDE >>>

salto ( 26. července 2017 07:58 )

Možná by se o tom dalo přemýšlet. Až si splní své závazky (+/- 35 let), tak by to potom mohl doklepat tady v ČR.

rentierskej ( 26. července 2017 00:25 )

no CO se asi tak stalo?! na nejmenovaném účtu přistálo nejenované množství chechtáků! a radovan se "najednou" objeví v česku; ale zatím je třeba vydržet, tvůj čas ještě pžijde, radovane...

starypes ( 25. července 2017 19:05 )

Chybovat je lidské, viz zmije Krejčíř. Odpouštět božské. Main Gott, nenakopali byste mu do koulí, aby odpustil trochu toho jedu, co v něm je?

sores ( 25. července 2017 18:17 )

Jen ať sedí v cizině, v Česku by potopil spousty vlivných co v tom také jedou, takže není žádoucí. U nás se dějí věci doslova horor, Janoušek, Dalík, Ráth a spousty dalších vlivných co se vyplatili z nakradených mega.

havran2 ( 25. července 2017 17:45 )

Někteří naši politici mají z něho bobky ! ! ! Taky si nakradli jako on ! ! !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud